לירז בראונשטיין

משבר הקורונה בשנה האחרונה משפיע מאוד על שוק העבודה העולמי והישראלי, הן ברמת העובד והן ברמת המעסיקים והמשק בכלל. הוצאת עובדים רבים לחל"ת לתקופה ארוכה גרמה לניתוק הקשר בין המעסיק לעובד. תהליך ההתאוששות מהמשבר הכלכלי והתעסוקתי יימשך ככל הנראה עוד זמן רב, כדי להתמודד עם שלל האתגרים העומדים לפתחם של המעסיקים ודורשי העבודה כאחד' נדרשים כולנו לתת כתף ולסייע בצמצום החסמים והאתגרים הרבים שבדרך.

מרכז מעברים גליל מערבי מהווה תחנה ראשונה עבור דורשי עבודה ומעסיקים באזור. לדורשי העבודה אנו מעניקים ליווי תעסוקתי פרטני עד למציאת המשרה הנכספת, ואת התהליך הזה זה לא ניתן ליישם ללא קשרים טובים שאנו מייצרים עם המעסיקים באזור. בחודשים האחרונים עסקנו רבות בשאלה אילו עוד מענים אנו יכולים לתת למעסיקים באזורנו בייחוד בתקופה מורכבת זו. ולצורך כך החלטנו לשלוח אליהם שאלון קצר במטרה לאסוף מידע על האתגרים הניצבים בפניהם.
על השאלון ענו יותר מ-50 מעסיקים מהאזור, מתוכם כ-30 תעשיינים. רובם הדגישו בפנינו את הרצון לקבל סיוע בנושאים של  גיוס, הכשרות לעובדים, הרצאות  ומתן כלים רלוונטיים; אך בעיקר חזרה על עצמה בקשה אחת והיא  הצורך שלהם להשתייך לקהילת מעסיקים אזורית. מרכז מעברים החליט להרים את הכפפה ולממש את הבקשה, ובימים אלה הולך ומתהווה לו פורום מעסיקים בתעשייה.
הפורום יהווה מסגרת ללמידת עמיתים בנושאים מקצועיים המשותפים לתעשייני האזור, יסייע בנטוורקינג במטרה להביא לאיגום משאבים בנושאי גיוס עובדים והכשרות, ויקיים הרצאות משותפות בנושאי רווחת העובד, דיני עבודה ועוד. כחלק מהנגשת מידע רלוונטי לתעשיינים, מרכז מעברים - בשיתוף אשכול רשויות גליל מערבי ומחלקת איכות הסביבה של המועצה - יזמו יום עיון בנושא "כלכלה מעגלית".

טופס הרשמה לכנס

פרסום - יום עיון כלכלה מעגלית

כלכלה מעגלית נחשב לנושא חם, בוער ורלוונטי מאוד לחיינו, שיש לשים עליו את הדגש כדי להבטיח לדורות הבאים איכות חיים הדרושה לקיומם. מודל הכלכלה המעגלית מעביר את המיקוד מחיפוש פתרונות לפסולת אל תעשייה המשתמשת במשאבים בתבונה, מצמצמת את התלות בחומרי גלם חדשים ומייעלת את אופן ניהול הפסולת והפליטות. עם זאת, יש לזכור שללא יעילות כלכלית המניבה רווח לתעשייה ולעוסקים בה - אף כלכלה לא תוכל להמשיך להתקיים. הכלכלה המעגלית מספקת פתרונות כלכליים וסביבתיים גם יחד, ומעניקה כלים להתמודדות התעשייה והצרכנים עם האתגרים הסביבתיים הניצבים לפתחנו.

מרכז מעברים מזמין את התעשיינים מהאזור להיות חלק מפורום המעסיקים ולקחת חלק בפעילויות השונות והמגוונות שהמרכז יציע לכם. לפרטים, ניתן ליצור קשר עם לירז בראונשטיין, רכזת קשרי מעסיקים והכשרות מקצועיות, בטל' 04-9109046.