מציבים את היוצאים מהכלל במרכז

במהלך החודש הקרוב יצוין במטה אשר "פברואר יוצא מהכלל" - שורה ארוכה של אירועים ופעילויות שנועדו לעודד שילוב, היכרות ושותפות בקהילה של ילדים ומבוגרים עם מוגבלות


בתחילת החודש החלו במטה אש אירועי "פברואר יוצא מן הכלל". במהלך החודש יתקיימו במוסדות החינוך, ביישובים ובמבני ציבור של המועצה מגוון רחב של פעילויות שנועדו לעודד שילוב, נגישות, היכרות ושותפות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילה. 

"פברואר יוצא מן הכלל" הוא יוזמה ארצית שמגיעה על רקע סקרים אחרונים שבוצעו עבור החברה למתנ"סים הארצית, שהראו חוסר נכונות להתחשב בצרכים של אנשים עם מוגבלות. הממצאים גם הציגו כי בחברה הישראלית קיימות תפישות נגד שילוב והשתלבות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מגבלה בפנאי ובתעסוקה. למה פברואר? כי חודש פברואר הוא אכן יוצא מן הכלל - הוא החודש היחידי בשנה שיש בו מספר ימים שונה משאר החודשים.

אירוע הפתיחה התקיים ביום שני, 3 בפברואר, בבית ספר שלום עליכם שבבצת לשכבת ד' וה' וכלל הרצאה של ניקול, אמא של איתי, ילד חירש. ניקול סיפרה לתלמידים את סיפורה האישי - מהרגע שהודיעו לה שהתינוק שכל כך חלמה וציפתה לבואו, נולד חירש ועד הרגע שנלחמה ומצאה את הניתוח שיכול לעזור ולו במעט. סיפור מרגש מלא עוצמה וריצה לעבר המטרות וההבנה בסופו שהכל אפשרי.

אירוע הפתיחה של "פברואר יוצא מהכלל", בבית הספר שלום עליכם בבצת

בסוף ההרצאות ניגשו ילדים לניקול ושיתפו אותה שגם להם יש חברים או בני משפחה חירשים, ושההרצאה עזרה להם להסתכל על העולם אחרת. הפעילות התקיימה בשיתוף יחידת ההתנדבות והשלוחה הצפונית של מתנ"ס מטה אשר.

להלן כל האירועים שיתקיימו בחודש הקרוב לטובת חיזוק המודעות ליוצאים מהכלל בחברה:

פברואר יוצא מהכלל - לוח אירועים.JPG