לכבוד קורס הקיץ הבינלאומי: מליאת המועצה התכנסה בקשת אילון

58 נגני קשת מכל העולם הגיעו השנה לקיבוץ הצפוני כדי להשתתף בקורס הקיץ ה-29 של קשת אילון. נציגי היישובים והנהלת המועצה קיבלו טעימה מהאירוע הייחודי ומשפע הכישרון של האמנים הצעירים


בימים אלה מתקיים בקיבוץ אילון קורס הקיץ הבינלאומי ה-29 לנגני קשת - מסורת שמצליחה לרגש בכל פעם מחדש את חובבי המוסיקה הקלאסית בגליל המערבי, את האמנים הצעירים שמגיעים לכאן מכל העולם וגם את צוות המורים הבינלאומי ואת המארחים מקשת אילון. השנה הגיעו אל קורס הקיץ 58 נגנים מחוננים מכל העולם - מגיל 10 ועד 28 - שמשתתפים בכיתות אמן עם טובי המורים בעולם, מתאמנים ביחד, מופיעים בקונצרטים פתוחים לקהל כמעט בכל ערב וגם זוכים לבלות ביחד ולטייל קצת בגליל המערבי.

עבור תושבי האזור מספק קורס הקיץ הזדמנות נהדרת לחזות מקרוב בהתפתחות של אמנים צעירים, שחלקם יכבשו בקרוב מאוד את מקומם על הבמות הקלאסיות הנחשבות ביותר בעולם. הקורס החל ב-23 ביולי וינעל  בשבוע הבא בקונצרט גאלה בהשתתפות הנגנים ביום שלישי 6 באוגוסט. האירוע שיחתום סופית את סדרת המפגשים המוסיקליים המרתקים יהיה קונצרט הסיום הרשמי, שיתקיים למחרת במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.  

קונצרט הסיום המסורתי שמתקיים בתל אביב מבליט את החשיבות של קורס הקיץ ברמה הארצית ואת העניין הרב שמעורר ביקור של נגני הקשת המוכשרים ביותר בעולם בקרב קהילת חובבי המוסיקה הקלאסית בישראל. עם זאת, בקשת אילון מודים כי היו שמחים לראות יותר מתושבי הגליל המערבי והמועצה מגיעים כדי לחוות מקרוב בשפע המוסיקלי העצום והנדיר שנמצא במרחק נסיעה קצר מהבית.      

לרגל קורס הקיץ, התקיימה ביום שני (29 ביולי) ישיבת המליאה החודשית של המועצה בקשת אילון. המנכ"ל גלעד שיבא ואנשי קשת אילון אירחו את נציגי היישובי והנהלת המועצה היושבים במליאה והציגו בפניהם את העשייה הרבה והייחודית שמתקיימת בשבועיים הללו. לפני הישיבה עצמה והעיסוק בענייני היום יום, זכו חברי המליאה לצפות ולשמוע בכמה ממשתתפי הקורס, שניגנו בפניהם על הבמה של אולם בר-אוריין. בקונצרט הקצר ניגן בפני חברי המליאה עיסא חורי מכפר יסיף את הפרק האחרון מהקונצרט של שוסטקביץ'. רביעיית סלומה - הכנריות חיים צ'וי מדרום קוריאה ואינס דלגאדו מפורטוגל, קאסיה זימניסקה הפולנייה (ויולה) ושיזוקו סאצ'נו היפנית (צ'לו) - ניגנה לאחר מכן יצירות של ברהמס וגארדל. 

ראש המועצה משה דוידוביץ הודה לאנשי קשת אילון בשם הנהלת המליאה ונציגי היישובים על קבלת הפנים הנעימה. "אני מבקש להודות לכם מאוד על אירוח נפלא ומכובד", כתב דוידוביץ למנכ"ל שיבא המנכ"ל ולסמנכ"לית ניצה אבידן. "אני מבקש למסור תודותינו גם לנגנים המוכשרים והנפלאים שניגנו ממיטב היצירות והשאירו אותנו מרוגשים ונפעמים. הסיור בקמפוס חשף בפנינו את תרומתו הגדולה של המרכז למוסיקה לתושבי האזור כולו והוסיף לתחושת הגאווה שלנו".     

חברי המליאה במרפסת של קשת אילון. ישיבה באווירה תרבותית במיוחד

הכנר עיסא חורי מכפר יסיף מנגן בפני חברי המליאה