נועם כץ מונה למאמן נבחרת ישראל בכדורעף

מאמן הפועל מטה אשר/עכו ימשיך להדריך את הקבוצה גם בעונה הבאה, במקביל להובלת נבחרת הגברים של ישראל. לאחר מינויו אמר כץ לאתר איגוד הכדורעף: "נהפוך כל אבן כדי לשים את הכדורעף הישראלי במקום שמגיע לו"


המאמן המצליח ביותר כיום בכדועף הישראלי יוביל כעת גם את נבחת ישראל: איגוד הכדורעף הודיע אתמול (ראשון, 23 ביוני) כי נועם כץ יאמן את נבחת ישראל בכדוגעף לגברים בארבע השנים הבאות. כץ, חבר קיבוץ עין המפרץ ומורה לספורט בבית הספר גוונים במתחם נעמן,  ימשיך להדריך את הפועל מטה אשר/עכו גם בעונת המשחקים הבאה - לאחר שהפך את הקבוצה למעוטרת ביותר בכדורעף הישראלי. הוא יחליף בתפקיד את ג'גוש ריש הפולני, שאימן את הנבחרת במשך שנתיים וחצי,אך לא הצליח להוביל אותה לאליפות אירופה שתתקיים הקיץ. 

כץ, בן 43, הוביל את האדומים לשש אליפויות ושישה גביעי מדינה מאז שנת 2013, והפך אותה השנה (לאחר הזכייה באליפות מול הפועל כפ סבא) לקבוצה בעלת מספר התארים הגבוה ביותר בתולדות הכדורעף הישראלי. כץ נבחר למאמן השנה של מכז הפועל בשנה שעברה וכבר הדריך את את נבחרת הנוער של ישראל למשך כשנה, ב-2014. הוא בן קיבוץ עין המפרץ, והיה בעבר שחקן הנבחרת לפני שסיים את קריירת המשחק בשנת 2007. אביו הוא שחקן ומאמן הכדורעף מאיר כץ ואחיו הוא יובל כץ, מגדולי השחקנים בכדורעף הישראלי.
"אני מתרגש ושמח על המינוי ומצד שני גם מרגיש את כובד האחריות על כתפי", אמר כץ לאתר איגוד הכדורעף לאחר מינויו. "יש כדורעף טוב בישראל, אבל כדי להמשיך להתקדם נצטרך את העזרה של כל מי שהכדורעף יקר לו. אני רוצה להודות לראשי האיגוד על האמון ולכל אנשי הכדורעף שפנו אליי בשנה האחרונה שאקח את התפקיד. יש לפנינו מטרות חשובות והראשונה שבהן היא לשים את כדורעף הגברים במקום שמגיע לו. אנחנו מתחילים היום את המסע, ואני מבטיח שנעבוד קשה ונהפוך כל אבן כדי לנצח. שיהיה לכולנו בהצלחה".
יו"ר איגוד הכדורעף אביתר דותן אמר על מינויו של כץ: "בחרנו הערב במאמן הנכון ביותר בזמן הנכון ביותר. אני שמח על מינוי נועם כץ למאמן הנבחרת לארבע השנים הקרובות. יש בו את התשוקה למשוך את הכדורעף למחוזות חדשים, וזהו בסיס החלטה".

נעם כץ לאחר הזכייה באליפות בחודש אפריל (צילום: אמיר ירחי)