אות ההתנדבות הארצי הוענק למטה אשר

חודש אפריל עמוס בפעולות התנדבות ברחבי מטה אשר ננעל בטקס חגיגי שבו קיבלה המועצה פרס מטעם משרד העבודה והמועצה הלאומית להתנדבות


מטה אשר קיבלה ביום שני, 29 באפריל, את אות "הקהילה המתנדבת" לשנת תשע"ט בטקס חגיגי שהתקיים בהיכל התרבות בנס ציונה. הפרס הוענק למועצה ולשתי רשויות מקומיות נוספות מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף המועצה הלאומית להתנדבות ומרכז השלטון המקומי. את מטה אשר ייצגו באירוע ראש המועצה משה דוידוביץ, סגנו איל רייז ומנהלת יחידת התנדבות לירז נפגי.

בהודעת הזכייה נכתב כי "כביטוי להעצמת ההתנדבות והמעורבות החברתית במועצה האזורית, החליטה הוועדה, בראשות כבוד השופטת דליה דורנר , לבחור מבין עשרות מועמדים, במועצה האזורית מטה אשר ולהעניק לה את אות 'הקהילה המתנדבת' לרשויות המקומיות לשנת תשע"ט".

לאחר קבלת הפרס אמר דוידוביץ: "ההתנדבות במטה אשר היא לא רק ערך בולט, אלא התנהלות יומיומית אשר משתלבת בכל תחומי החיים. היא נמצאת בכל מקום ובכל גיל. היישובים שלנו מלאים באנשים שמתנדבים על בסיס יומיומי באינספור נושאים ולמען אינספור צרכים, תחומים וקבוצות".

ראש המועצה שיבח את פעילותה של יחידת ההתנדבות של מטה אשר, שמובילה מהלך של צמיחה כמותית ואיכותית בכל הנוגע להתמקצעות ומענה לצרכים אל מול הפערים הקיימים בחברה הישראלית. לדברי הפעילות ההתנדבותית ביישובים וברחבי המועצה תורמת לחוסן הקהילתי במטה אשר. דוידוביץ' הוסיף כי לצד עידוד ההתנדבות, אחת המטרות היא לשמר את אלו שמשקיעים מזמם וממרצם למען החברה.

מנהלת יחידת התהנדבות בירכה את כל השותפים למערך ההתנדבות על קבלת הפרס. "אני מודה לכל השותפים ומערך המתנדבים שפועלים למען קידום רוח ההתנדבות והנתינה במטה אשר", אמרה נפגי. "הפרס הוא שלכם. קבלתו מוכיחה שההתנדבות במועצה היא לא רק סיסמה – אלא דרך חיים".

במהלך חודש אפריל בלטה במיוחד פעילות ההתנדבות במטה אשר בשני אירועים גדולים: יום המעשים הטובים ומרוץ "לרוץ ברוח טובה". אלפי מתנדבים ביישובים, תלמידי בתי הספר ועובדי המועצה והמרכז הקהילתי הקדישו זמנם למען עשייה קהילתית. בין היתר התנדבו עובדי המועצה בבית ספר מיתר, לילדים המתמודדים עם בעיות נפשיות, וקיימו יחד איתם פעילות חברתית וניקוי חופים; עובדי המרכז הקהילתי התנדבו בבית הגלגלים שבבוסתן הגליל; בית ספר מעיינות אספו וארזו כ-100 מארזי מזון לנזקקים; והתקיים ערב פנויים-פנויות לצעירים עם מוגבלויות במרכז הקהילתי בעברון.

טקס הענקת אות ההתנדבות בנס ציונה. ציון לשבח מוועדת הפרס