סיכום אירוע יום האישה האזורי

הכנס המיוחד לכבוד יום האישה הבינלאומי 2019 במטה אשר עסק השנה במגוון האנושי - באזורנו, בארץ ובעולם. היה מאיר עיניים וכמובן - רב-גוני


ביום חמישי 7 במרץ ציינו עובדות ועובדי המועצה לצד תושבות ותושבות האזור את יום האישה הבינלאומי, בכנס שבמרכזו הקהילה רב-גונית במבט מגדרי. לאירוע שהתקיים באודיטוריום בית לוחמי הגטאות, צפו המשתתפים באירוע מעמיק שנגע במגוון הא/נשים שמרכיבים את האוכלוסייה בארץ ובעולם. בכנס בירכו ראש המועצה משה דוידוביץ', סגנו יורם ישראלי והיועצת למעמד האישה ומיגדר במטה אשר, נילי אלון. 

הכנס התמקד בנשים המייצגות את המגוון באוכלוסייה. בעזרת סיפורן של הנשים שיופיעו בכנס למדנו על שיתופי פעולה מוצלחים דרך המוסיקה והריקוד בין אוכלוסייה יהודית וערבית; על יוזמות וחקיקה המאפשרות לא/נשים ממגוון קהילות להקים בית ולבנות משפחה בארץ; על הנוער שהוא חלק מקהילת הלהט"ב ביישובי מטה אשר; אישה אתיופית שהגיעה לארץ כילדה והקימה את הבית שזכרה מאתיופיה כאן בביתה בקיבוץ; ואנתרופולוגית, יזמית ומנכ"לית מלכת המדבר בסיפור אישי מרתק.

הגיוון הוכח באופן חד-משמעי בעשרות מחקרים מהשנים האחרונות (שהתמקדו בעיקר בתחום התעסוקה) כתורם לעושר של רעיונות וחדשנות, ואף כמשפיע באופן ישיר על הצלחה של ארגונים. הסיבה לכך היא שגיוון מסייע ביצירת תחומי מומחיות שמשלימים זה את זה בתוך מחלקה או חברה. המונח גיוון מתייחס לכל היבט אפשרי: מרקע אישי, גיל וניסיון החיים האישי, ארץ המוצא, חוויות שנחשפים להן, ניסיון תעסוקתי, תחום לימודים, אמונות ועוד. העובדה שאנשים מביאים איתם צורות שונות של חשיבה, למדו דיסציפלינות שונות, הגיעו מתרבויות מגוונת ועברו חוויות אחרות בחיים, מאפשרת להם לראות דברים באופן שונה, לכבד איש את רעהו וללמוד זה על זה בדרך לא שגרתית. 

להלן תמונות מהכנס בלוחמי הגטאות (צילומים: שרית עוזיאלי):

**
 
**

**

**