משה דוידוביץ' נבחר ליו"ר פורום קו העימות של יישובי הצפון

ראש המועצה נבחר על ידי עמיתיו ברשויות השכנות לעמוד בראש הפורום, שאחראי לקידום את התחומים הביטחוניים מול המדינה. הוא יחליף בתפקידו את ראש מועצת כפר ורדים היוצא, סיון יחיאלי, שעמד בראש הפורום בשש השנים האחרונות


ישיבת פורום קו העימות התקיימה אתמול (30 בדצמבר) במועצה המקומית כפר ורדים. הישיבה נפתחה בהצבעה לבחירת יו"ר הפורום הקבוע. סיון יחיאלי מסיים את תפקידו כיו"ר פורום קו עימות לאחר שש שנות פעילות, לאחר שהחליט לא להתמודד בבחירות האחרונות על תפקיד ראש הרשות בכפר ורדים. בדיון, ראש המועצה משה דוידוביץ קיבל רוח גבית מכלל חברי הפורום ונבחר בפה אחד לכהן כיו"ר הקבוע של פורום קו העימות במקומו של יחיאלי, שכיהן בתפקיד בשש השנים האחרונות.

"אני שמח על בחירתו של משה דוידוביץ'", אמר יחיאלי. "בשנים האחרונות, לנוכח החרפה הולכת וגוברת של תרחיש הייחוס למערכה צפונית, הפך הפורום לגוף היוזם והדוחף את ממשלת ישראל לצמצם פערים ולהכין את העורף הצפוני לאתגרים הביטחוניים מצפון. אני גאה במיוחד בתוכנית למיגון הצפון שהפורום היה שותף בכיר להכנתה. תודה לכל השותפים הרבים - משרדי הממשלה, רח"ל, פיקוד העורף וכמובן אוגדה 91 ופיקוד הצפון. שיתוף הפעולה ביננו הוא הבסיס לחוסן האזרחי בצפון. אני מאחל לחברי הפורום ובראשם ליו"ר הנכנס הצלחה רבה".

דוידוביץ': "אני מודה לחברי סיון יחיאלי על העשייה הרבה למען הפורום, יישובי ותושבי קו העימות, ומודה לראשי הרשויות על הבעת האמון. אני נכנס בכובד ראש ובמלוא האחריות לתפקיד יו"ר הפורום. אמשיך בדיוק מהמקום שסיון יצא ממנו. עומדת בפנינו עבודה רבה כדי להביא להוצאה לפועל של 'תוכנית הצפון', צמצום פערי המיגון והכנת העורף לבאות. נמשיך בעבודה משותפת ובקו מאוחד לטובת ביטחון ישראל ותושבי הצפון".

פורום קו העימות הוקם בשנת 1988, והוא נחשב לאחד הפורומים המגובשים והמובילים בישראל. יישובי קו העימות -  יהודים, ערבים ודרוזים - מונים כ-150 אלף תושבים בכ-20 רשויות. במהלך 40 השנים האחרונות נחשפו יישובי גבול הצפון לאיומים ביטחוניים, חברתיים וכלכליים, דבר שהוביל את ראשי היישובים להתאגד במטרה להוות גוש מסייע בכל הקשור בממשק בין הרשויות והתושבים למשרדי הממשלה.

***