נרגעו בצפון: שתי קבוצות נערים מעוטף עזה התארחו במטה אשר

לרגל ירי הטילים המסיבי מעזה התגייסה המועצה לטובת סיוע לתושבי הדרום. קבוצה מיד מרדכי ביקרה בכפר כפר מסריק והספיקה להירגע קצת בשקט של הגליל המערבי, וכמה ימים לאחר מכן אירחו נערי יסעור קבוצה גדולה של בני גילם מעוטף עזה לסוף שבוע מפנק


לאור המצב בדרום, המועצה נערכה לאירוח תושבי עוטף עזה. יישובי המועצה התגייסו והציעו את עזרתם לתושבי הדרום.
משה דוידוביץ', ראש המועצה הנכנס, דיבר ביום שני (12 בנובמבר) עם ראשי רשויות בדרום, קיבל מהם תמונת מצב לגבי צורכיהם בנושא תמיכה בתושבי הרשויות, והציע את עזרת המועצה בכל דרך.  דוידוביץ' הנחה את כל הגורמים הרלוונטיים במועצה לעשות ככל יכולתם כדי להתגייס לטובת העניין. "ברגעי איום ומשבר, מטה אשר מתגייסת ככל יכולתה עבור התושבים בדרום וחיילי צה"ל. חוסנה של החברה הוא שיכריע את המערכה", אמר דווידוביץ'.

עם התגברות ירי הטילים על הדרום, יצאה המועצה, בשיתוף התנועה הקיבוצית, תנועת המושבים ומרכז המועצות המקומיות בקריאה לכל יישובי מטה אשר כדי להיערך לאירוח התושבים. במקיבל התבצעה פנייה למגוון אנשי התיירות  והאטרקציות בגליל המערבי להציע לאורחים אפשרויות תיירותיות, בילוי והירגעות. 

אתמול (שלישי) אחר הצהריים הגיעה קבוצה ראשונה של 30 נערים מקיבוץ יד מרדכי להפוגה קצרה בקיבוץ כפר מסריק ובאזור הגליל המערבי. במקביל, הפעיל מרכז צעירים את המלגאים בכל היישובים לאיסוף חבילות עבור תושבי הדרום וחיילי צה"ל. במקביל, הודיעו במפתיע הצדדים על הפסקת אש והשקט חזר בשלב זה לתושבי הדרום.

פרסום לגלילה רון פדר עמית

לאורך כל היממה המתוחה והסוערת בדרום הייתה המועצה בקשר רציף עם רשויות בדרום וזמינה עבור כל מי שרצה להגיע אלינו לנוח ולהירגע באמצעות המוקד (טל'  3109*). הנהלת המועצה מאחלת המשך ימים שקטים לתושבי הדרום.

בנוסף, בסוף השבוע האחרון זכו עשרות בני נוער מעוטף עזה לקצת שקט רוגע וכיופים בקיבוץ יסעור. אף שהפסקת האש נכנסה לתוקף באמצע השבוע שעבר, החליטו יוזמי המפגש להוציא אותו בכל זאת אל הפועל, וכך בשישי אחר הצהריים עצר אוטובוס מהעוטף והנוער הנפלא ירד בקיבוץ יסעור.

"לא היה כאן את רעש המטוסים, המזל"טים, יריות ואפילו לא היינו צריכים להרים מבט לשמיים לחפש בלון", אמרו הנערים מעוטף עזה. בני הנוער זכו לסיור בנקרות, באתר ראש הנקרה, לאחר הסיור הגיע הנוער ליסעור שם נערך טקס קבלת שבת, וארוחת ערב משותפת לנערי שני הקיבוצים.

"מרגע שפורסם ביסעור דבר הגעת החבר'ה הצעירים מעוטף עזה, היתה היענות מדהימה בקיבוץ", סיפר אלון מאיר, שארגן את האירוח. "משפחות הזמינו את הצעירים למקלחות, פינוקים נתרמו בכמויות והיתה אווירה מיוחדת של התנדבות מכל הלב". הנערים נהנו גם ממופע מוסיקלי מקומי, ומהרצאת טבע ישראלי. בשבת בבוקר, כתרומה צנועה, החליטו נערי העוטף להוציא את הכלבים מהכלבייה המקומית לטיול בשדות הגליל.

בסופו של האירוח הודה אלון לנוער העוטף על כך שניתנה לחברי קיבוץ יסעור ההזדמנות להעניק קצת שקט וחופש לצעירים ולקיים מצווה חשובה.