שנת הלימודים תשע"ט נפתחה בהצלחה ועם בית ספר יסודי חדש

במרכז אירועי פתיחת השנה עמד הטקס בבית הספר היסודי נטעים - המוסד הלימודי הראשון שנפתח במטה אשר זה עשרות שנים. כ-10,000 ילדים ונערים מגיל פעוטון ועד י"ב החלו את תשע"ט במוסדות הלימוד השונים ברחבי המועצה


שנת הלימודים תשע"ט נפתחה השבוע (ראשון 2 בספטמבר) בצורה חלקה במוסדות הלימוד הרבים של מטה אשר. במוקד אירועי פתיחת השנה המרגשים עמדה חנוכת בית הספר היסודי החדש נטעים בבית העמק. בית הספר נחנך באירוע חגיגי במיוחד בהשתתפות הנהלת ועובדי המועצה, נציגי היישובים שילדיהם ילמדו בבית הספר, חברי בית העמק וכמובן ההורים הנרגשים וילדיהם. 

האורחים הרבים התרשמו מהאווירה הפתוחה שמשדר מבנה בית הספר, שהוקם על חלק משדות בית העמק ועדיין עטוף סביבו במטעי בננות ואבוקדו. לאחר מכן התקיים טקס גזירת הסרט לחנוכת בית הספר השתתפות הנהלת המועצה, מנהלת מחוז צפון של משרד החינוך אורנה שמחון ומנהלת בית הספר מאיה רשתי. ואז עלו תלמידי כיתות א' וב' הטריים לטקס פתיחת הלימודים והחלו בתהליך קליטתם בביתם החדש. בסך הכל קלטה השנה מערכת החינוך של מטה אשר כ-10,000 ילדים ונערים – מגיל פעוטון ועד י"ב. כולם התקבלו בטקסים חגיגיים, מושקעים ובעיקר מרגשים (במיוחד עבור הורי העולםים החדשים לכיתה א').

נטעים הוא בית הספר הראשון שמקימה המועצה בעשרות השנים האחרונות. עד עתה רק הורחבו בתי הספר הקיימים או שאוחדו מוסדות לימוד, אך בשל הגדיול באוכלוסייה נולד הצורך גם בהקמת בתי ספר נוספים. בית הספר נטעים כולל תלמידים מהיישובים: אשרת, בית העמק, געתון, יחיעם, כליל ועמקה. בית הספר יפעל במתכונת של בית הספר צומח - השנה ילמדו בו תלמידי כיתוב א'-ב' ובכל שנה תתווסף אליו שכבה חדשה. במהלך שנת הלימודים הקודמת, תלמידי כיתה ב' הטריים שובצו עד כמה שניתן בכיתות משותפות בבתי הספר הקודמים שבהם למדו, במטרה להקל עליהם את הקליטה בנטעים. כמו כן הם ערכו במהלך השנה ביקורי היכרות בבית ספרם החדש. 

עולות חדשות לכיתה א' מיסעור בדרך ליום הראשון בבית הספר גוונים
  

כרגיל פתיחת שנת הלימודים מהווה אתגר גדול ומורכב שלא היה עובר באופן חלק ללא תרומתן הרבה של כמעט כל מחלקות המועצה. פרט למחלקת הנדסה – שהייתה מעורבת השנה גם בעשרות פרויקטים של הקמת והרחבת מוסדות חינוך נוספים – יום פתיחת שנת הלימודים הוא גם יום חג עבור נהגי האוטובוסים הצהובים של המועצה. עקב הגידול הדמוגרפי גם מחלקת תחבורה נדרשת למצוא בכל שנה פתרונות ומענים לצרכים המגוונים של היישובים. לדוגמה, השנה יצאו מקיבוץ יסעור לא פחות משלושה אוטובוסים לבית הספר היסודי גוונים שבמתחם נעמן בלבד.

נכון לשנת הלימודים תשע"ט קיימים במועצה שפע של זרמים: חינוך רגיל וחינוך מיוחד, חינוך אנתרופוסופי, חינוך דמוקרטי, חינוך במגזר הלא יהודי ועוד. בסך הכל פועלים בשטחי מטה אשר לא פחות משמונה בתי ספר יסודיים, שלושה בתי ספר לחינוך מיוחד, וחמישה בתי ספר שכוללים חטיבות ביניים ותיכון חלק מהמוסדות פועלים במשותף עם מועצות אחרות דוגמת בית בספר שלום עליכם בבצת ותיכון גליל מערבי.

פעילות מקדימה בשייח' דנון

לרגל פתיחת שנת הלימודים התקיימה בבית הספר היסודי בשייח' דנון פעילות מיוחדת לתלמידי כיתות א'. במטרה להפיג את החשש והפחד ולהקל על המפגש הראשוני של הילדים עם בית הספר, הצוות החינוכי בהובלתו של המנהל החדש, מר סאפי נסאר, ערכו ארוחת בוקר עם הילדים אשר הכירו ודיברו עם כלל הגורמים המקצועיים. גם ההורים שמעו מהצוות החינוכי על העשייה החינוכית, ציפיות הדדיות ונוהל ההתקשרות עם בית הספר. התלמידים החדשים יצאו מבית הספר רגועים ועליזים.

מנהל בית הספר בשייח' דנון מקבל את פניה של עולה טרייה לכיתה א'