לקראת פתיחת שנת הלימודים: תנופת בנייה במוסדות החינוך

מחלקת הנדסה של המועצה משלימה בימים אלה בנייה של יותר מ-10 פרויקטים חינוכיים במטה אשר. מרכז תשומת הלב מופנה לבית הספר היסודי החדש בבית העמק - ובמקביל צפויים להיפתח גנים חדשים ביישובים רבים וכיתות חדשות בבתי הספר הוותיקים


עבור רוב תושבי המדינה (והגליל המערבי) ימי הקיץ הם התקופה לצאת קצת משגרת העבודה ולבלות זמן איכות עם המשפחה בחופשה בחו"ל או בישראל. אבל יש מי שעבורם החודשיים האלה הם הזמן הלחוץ ביותר בשנה. במטה אשר אלו הם אנשי מחלקת הנדסה, שמעורבים בימים אלה בהובלה במקביל של עשרות פרויקטים חינוכיים במטרה להכינם לתאריך היעד: פתיחת שנת הלימודים ב-2 בספטמבר.

פרויקט הדגל בכל הנוגע לחינוך במטה אשר הוא כמובן בית הספר היסודי החדש "נטעים" בבית העמק. כחודש לפני פתיחת שנת הלימודים הושלמו כבר רוב העבודות על הפרויקט הגדול ביותר שבו עסקה המועצה בעשרות השנים האחרונות – הקמת בית ספר חדשני מאפס. בית הספר היסודי החדש יכלול בשלב ראשון 12 כיתות, לקראת צמיחיה ל-18 כיתות בבית העמק. במקביל נמצא בשלב תכנון לקראת ביצוע אולם ספורט בנטעים, שייבנה במהלך השנה.

בית הספר החדש צפוי למשוך את תשומת הלב גם ביום פתיחת הלימודים וב-6 בספטמבר גם צפוי להתקיים בו ישיבת מליאה חגיגית של המועצה, שתהיה גם הישיבה האחרונה של המליאה הנוכחית לפני הבחירות לרשויות המוניציפליות שיתקיימו ב-30 באוקטובר. 

בית הספר "נטעים". ספינת הדגל של הפרויקטים החינוכיים

הסיבה המרכזית לתנופת הבנייה שבית הספר "נטעים" עומד במרכזה היא הצמיחה הדמוגרפית העצומה ביישובי מטה אשר. הגידול במספר התושבים בכל יישובי המועצה מחייב לא רק הקמה של שני בתי ספר חדשים (בית ספר תיכון חדש צפוי לקום בשנים הקרובות במתחם נעמן), אלא גם של עוד ועוד כיתות בבתי הספר הקיימים וגני ילדים ומעונות יום ביישובים עצמם. את כל הפרויקטים האלה מובילה מחלקת הנדסה של המועצה, בראשות מנהלת המחלקה גוני חרש ומהנדס המועצה ליאור לוי.      

בזמן שהילדים ובני הנוער במועצה מבלים להם בים, בקייטנות ובטיולים ברחבי הארץ, מפקחת המחלקה בימים אלה על השלבים האחרונים בהקמה של שלל מוסדות לימודים – רובם לגיל הרך. בין היתר צפויים להיפתח ב-2 בספטמבר גן ילדים חדש שעמקה לצד מעון יום חדש ביישוב; מעון יום חדש בשבי ציון; גן ילדים חדש בנס עמיס; גן ילדים חדש ביסעור; גן ילדים חדש באחיהוד. במקביל מבצעת המחלקה פרויקטים בבתי הספר הבאים: הוספת כיתות בבית הספר מעלה ההר במצובה; תוספת של כיתות יבילות בבתי הספר גוונים ומנור אילון; ושיפוץ כיתת אם נוספת בבית הספר אופק. מעבר לכך נמצאים בשלבי תכנון מתקדמים מעון יום תלת-כיתתי בערב אל ערמשה; מעון יום תלת כיתתי באחיהוד; מעון יום בבן עמי;  מעון יום תלת-כיתתי באפק וגני ילדים באשרת ובכליל.

מעון יום חדש בעמקה

גן חדש בנס עמים

מעבר לפרויקטים החינוכיים נמשכת במרץ העבודה על מבני ציבור ברחבי המועצה, ובראשם בית השותפויות ליד מרכז הצעירים באכזיב שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים. בעמקה נמצא בית העם החדש לקראת מסירה ליישוב. שני בתי עם נוספים, באחיהוד ובלימן, נמצאים בשלבי תכנון. בשלבי תכנון נכללים גם שלוחת רווחה חדשה בערמשה ובית כנסת בסער (לקראת ביצוע).