נשות מטה אשר התכנסו לקראת הבחירות המוניציפליות

במפגש שהתקיים בפאב הפרה בשבי ציון תחת הכותרת "תתמודדי" עלתה הקריאה לעודד כמה שיותר נשים לנסות להיבחר לתפקידים משמעותיים ביישוביהן בבחירות שיתקיימו ב-30 באוקטובר


כ-70 נשים תושבות מטה אשר התקבצו אתמול (ראשון 1 ביולי) בפאב הפרה בשבי ציון בעקבות הזמנת חברות הוועדה לקידום מעמד האישה והיועצת, לקראת הבחירות המקיימות בסוף אוקטובר, תחת הקריאה: "תתמודדי".

גלית אבירם מלוחמי הגטאות, נרקיס רגב-גביש מעברון ונורית ברקאי מראש הנקרה  סיפרו למשתתפות על הדרך שעשתה כל אחת מהן בתחום האישי והציבורי במהלך השנים. השלוש גם הציגו נתונים ארציים על היעדרות נשים ממוקדי קבלת החלטות ואירחו את אורלי גבישי-סוטו, מנהלת העסקים בקיבוץ חניתה, שסיפרה לנו על דרכה לתפקיד.

בסוף הערב שאלנו את המשתתפות שלוש שאלות: אילו נושאים לא מגיעים לדיון, אם אישה לא מביאה אותם לשולחן הדיונים?; למה אנחנו לא מציעות את עצמינו לתפקידים, לחברות בהנהלות, לוועדים ומה  אתן חושבות שיגרום לנו להיות יותר מעורבות בניהול?; סיפורי "תקרת זכוכית" – מי מרגישה שהיא נחסמה בהתקדמות בגלל שהיא אישה?

חלק מהנשים בקהל חושבות שאין דבר כזה "תקרת זכוכית" וכל מי שרוצה יכולה. ואחרות סיפרו על מקרים שבהן נחסמו בפועל מלהגיש מועמדות ו/או לקבל תפקיד ועל כך שנאמרו להן אמירות שהן "מוגבלות בידע ובכישורים" כי הן נשים. אבל בסופו של דבר הנתונים האובייקטיביים בכל תחומי חיינו מראים ומוכיחים שוב ושוב שנשים אינן משפיעות מספיק נוכח היותן 52 אחוז מהאוכלוסייה.

משתתפות ערב הנשים בפאב הפרה (צילום: שרית עוזיאלי)

(צילום: שרית עוזיאלי)

מטרת ההתכנסות הייתה להעלות מודעות בקרב הנשים שהן יכולות וצריכות להגיש מועמדות לנציגות במליאת המועצה ולחברות בוועדים ובהנהלות היישובים ביום הבחירות המוניציפליות ב-30 באוקטובר, לצאת מאזור הנוחות ולתרום את כישוריהן לא רק בתחומי החינוך והתרבות, אלא גם במקום שבו מתקבלות ההחלטות המשפיעות בסופו של דבר על חיי היום יום שלהן ועל משפחותיהן. חברות הוועדה למעמד האישה והיועצת למעמד האישה במועצה, נילי אלון, עומדות לרשות נשות המועצה בכל שאלה לקראת הבחירות: במייל - NILIA@MATTEASHER.ORG.IL  או בטל' 050-8515601. 

עקבו אחרי הפרסומים ביישוב שלכן לגבי תאריכי הצגת מועמדות לתפקידים השונים.