התיכוניסטים של אופק במקום הרביעי באליפות העולם לבתי ספר בכדורעף

הנבחרת של בית חינוך אופק, שייצגה את ישראל באליפות בצ'כיה, סיימה טורניר נהדר עם הפסדים במשחק חצי הגמר לגרמניה ובקרב על המקום השלישי לקבוצה מסרביה. לפני כן רשמה הקבוצה חמישה ניצחונות רצופים - והחבורה מעברון חוזרת הביתה עם הרבה סיבות לגאווה


הישג נפלא לנבחרת הכדורעף של בית חינוך אופק באליפות העולם לבתי ספר, שמתקיימת בימים אלה בעיר ברנו שבצ'כיה. אלופי ליגת העל בכדורעף, שמייצגים בתחרות את ישראל, סיימו במקום הרביעי באליפות - לאחר הפסד בקרב על המקום השלישי מול סרביה 3:0. בחצי הגמר נכנעה החבורה מעברון לחבורה הגבוהה מגרמניה - לאחר הפסד 2:0 - אבל הם יכולים לשוב הביתה מלאי גאווה לאחר טורניר מוצלח מאוד.

בסך הכל רשמה הקבוצה במהלך השבוע החולף חמישה ניצחונות רצופים, ולאחר מכן הפסידה פעמיים לקבוצות שמייצגות אימפריות כדורעף מהדרג הראשון בעולם. ההישג של אופק גם נעל עונה רצופת בתארים והישגים למועדון הכדורעף: אליפות ליגת העל לבתי ספר תיכו (והעפלה לשני גמרים ארציים נוספים - כולם של בני בית חינוך אופק); אליפות ליגת העל לנוער, וכמובן זכייה בדאבל בליגת העל לבוגרים.  

שחקני אופק ניצחו בשלושת משחקי השלב המוקדם ועלו מהמקום הראשון בבית לשלב שמינית הגמר. תלמידי בית הספר מעברון לא נעצרו גם בשמינית הגמר וביום שלישי (6 ביוני) גברו 0:2 על הקבוצה שמייצגת את גאורגיה. למחרת, בשלב רבע הגמר, הם גברו 1:2 על היריבה מבולגריה.

שחקני אופק חזרו מפיגור מערכה (25:20) והשלימו קאמבק ענק בשתי המערכות הבאות - 21:25 ו-17:25, למרות הפציעה של המגיש נעם אריאל (גם הליברו הפותח של הקבוצה סקאיי גרינברג נפצע במהלך המערכה הראשונה ולא חזר). הניצחון הושג הודות רוח לחימה ענקית של החבר'ה הצעירים, שכעת הפכו לאחת מארבע הנבחרות הטובות בעולם לבתי ספר. שחקני אופק זכו לעידוד נפלא של בנות מעין שחר, שגם גברו מוקדם יותר על לוקסמבורג וגם נתנו תמיכה אדירה לנחברת הבנים לאורך כל המשחק. בשלב חצי הגמר ביום שישי תשחק הנבחרת של אופק מול גרמניה. בחצי הגמר השני יתמודדו סרביה וטורקיה.

שחקני בית חינוך אופק לאחר הניצחון על בולגריה

תקציר המשחקים הקודמים

במשחק השלישי והאחרון בשלב הבתים ניצחו ביום שני (4 ביוני) מעופפי אופק 1:2 את הקבוצה שמייצגת את סרביה - מדינה שנחשבת לאחת המעצמות הגדולות ביותר בעולם הכדורעף. המשחק מול סרביה נפתח בהפסד המערכה הראשונה 25:16. במערכה השנייה הצמודה ניצחו שחקני אופק 22:25 ובמערכה השלישית מהכרעת הם רשמו ניצחון צמוד עוד יותר - 23:25, שהבטיח את ראשות הבית. מוקדם יותר אתמול ניצחה הקבוצה מבית הספר בעברון 0:2 את אלופת לוקסמבורג. ביום ראשון רשמו שחקני אופק ניצחון בתוצאה זהה על הקבוצה שמייצגת את אוסטריה.

אופק מטה אשר מייצגת את משרד החינוך ומדינת ישראל באליפות העולם לבתי הספר, לאחר שזכתה במקום הראשון באליפות התיכונים בכדורעף (מורה אחראי: לייזר יערי
רכז הכדורעף: איתי קדם). מאמן הקבוצה עידו כהן מספר: "שיחקנו מול קבוצה מעולה. במערכה ראשונה שיחקנו בחוסר ריכוז ועשינו הרבה טעויות של טיפול בכדור, קצת נלחצנו. במערכה השנייה עשינו התאמות והעלינו את הרמה שלנו. כולם נתנו משחק מצויין ואנחנו ממשיכים לחלום ולהגיע הכי גבוה שאפשר באליפות".
 

1

שחקני אופק באימונים בצכ'יה ולאחר הניצחון על הקבוצה מלוקסמובורג