מחפשים תיקון: שחקני הפועל מטה אשר/עכו חוזרים לגמר הפלייאוף

לאחר האכזבה בשנה שעברה גמלו האדומים למכבי הוד השרון והשלימו ניצחון 0:3 בסדרת חצי הגמר. שחקני מטה אשר/עכו יארחו ב-3 במאי בנעמן את מכבי תל אביב למשחק הראשון של סדרת הגמר


אחרי שנה אחת של הפסקה, הפועל מילועוף מטה אשר/עכו חוזרת לסדרת הגמר של ליגת העל בכדורעף. האדומים גברו אתמול (שבת, 14 באפריל) 0:3 על מכבי הוד השרון והשלימו גם ניצחון 0:3 בסדרת חצי הגמר מול הקבוצה שהדיחה אותם בשלב זה בשנה שעברה. המשחק הראשון בסדרת הגמר, שתתקיים גם היא במתכונת של הטוב מחמישה משחקים, ייערך בנעמן ביום חמישי 3 במאי. היריבה בגמר תהיה מכבי תל אביב, שניצחה בחצי הגמר 2:3 את הפועל כפר סבא באחת מסדרות הפלייאוף הצמודות והמותחות ביותר שנראו בכדורעף הישראלי.

מטה אשר/עכו הגיעה למשחק השלישי בסדרה בנעמן לאחר שני ניצחונות חלקים על היריבה מהשרון. כמו בשני המשחקים הקודמים, גם הפעם מילא אנוש שטיפט הצעיר את מקומו של אלכס אוסוקין. מלבד ניתוח מוצלח שעבר בזרת השבורה, נהנה אוסוקין משבוע מרגש במיוחד לאחר שחגג עם אשתו (ועוזרת המאמן) סאטוסקי את הולדת בנם הבכור. לפני תחילת המשחק בירך הקהל את הקפטן במחיאות כפיים.  

אלכס וסאטוסקי אוסוקין עם המצטרף הטרי למשפחה

גם הפעם פתחו שחקניו של נעם כץ בצורה משכנעת ואת המערכה הראשונה הם ניצחו די בקלות 13:25. המערכה השנייה, שהייתה צמודה מאוד גם בשני המשחקים הקודמים, המשיכה את המגמה. שחקני הוד השרון פתחו חזק וניצלו חוסר ריכוז של האדומים כדי לעלות ליתרון 1:5, שהלך והצטמצם ככל שהמערכה התקדמה. במצב של 12:12 ניגש קווין פויר (שחקן הוד השרון בעונה שעברה) להגיש והשתלט על המשחק עם שש נקודות רצופות שכמעט כולן הושגו הודות לסרבים המעולים שלו. מטה אשר/עכו עלתה ליתרון 12:18, שאותו לא שמטה עד לסוף המערכה, שהסתיימה בתוצאה 22:25. 

שחקני מטה אשר/עכו פתחו טוב יותר את המערכה השלישית והפגינו כמה מהלכים מבריקים של כדורעף בהובלת המרים אקסל ג'ייקבוסן, פויר ורנאטו. האדומים עלו ליתרון מספיק גדול, שאיפשר לכץ לתת לכל השחקנים הצעירים של הקבוצה קצת זמן פרקט גם בפלייאוף. למרות מיני קאמבק של הוד השרון, הצליחו האדומים לסגור עניין עם 20:25 במערכה השלישית ולהבטיח העפלה לגמר.  כעת ינסו האדומים למחוק את התקלה של השנה שעברה ולזכות בתואר אליפות חמישי בשש השנים האחרונות.

המצטיין במשחק קווין פויר, עם ראש המועצה ועם המצטיין של הוד השרון שון קסל

בהשוואה לניצחון הקל יחסית של מטה אשר/עכו, הסדרה המקבילה לא הייתה יכולה להיות צמודה יותר. ביום שישי 20 באפריל גברה מכבי תל אביב בחמש מערכות על הפועל כפר סבא והשלימה ניצחון 2:3 בסדרה. כפר סבא אמנם ביצעה קאמבק מרשים מפיגור 2:0 בסדרה, אבל שחקניה לא הצליחו לנצל את יתרון הביתיות כדי להבטיח מקום בגמר. בסך הכל, ארבעה מחמשת המשחקים בסדרה הוכרעו בחמש מערכות. מכבי תל אביב, שזכתה בשנה שעברה באליפות לאחר ההדחה המפתיעה של מטה אשר מול הוד השרון, תנסה לגמול לאדומים על ההפסד הכואב בגמר הגביע ולזכות בתואר שני ברציפות.