כ-7,000 מתנדבים פעלו ברחבי מטה אשר ביום המעשים הטובים

עובדי ותושבי המועצה והאזור התגייסו כרגיל בצורה מרשימה ליום של עשייה מכל הלב למען הקהילה. השנה הפעילות הייתה נרחבת מתמיד ועמדה בסימן 70 שנה למדינה, וכללה שיתופי פעולה רבים עם עסקים וארגונים מהגליל המערבי


עובדי המועצה, מאות מתושבי מטה אשר והאזור ותלמידי בתי הספר התגייסו אתמול (שלישי 13 במרץ) לשורה של יוזמות התנדבותיות במסגרת יום המעשים הטובים. בשבועיים הקרובים ימשיכו המעשים הטובים במטה אשר, עד לאירוע השיא ב-23 במרץ - המירוץ "לרוץ ברוח טובה" בשמורת נחל נעמן. בסך הכל כ-7,000 מתנדבים בכ-70 מוקדים שונים פעלו במועצה במסגרת יום המעשים הטובים (ועוד כמה ימים לפני ואחרי), בסימן 70 שנה למדינה.

המעשים הטובים במטה אשר החלו בשעה 9:00 במצובה, כאשר צוות הסדנה למחול מגעתון העבירו במקום סדנה. ב-10:30 הגיעו 28 עובדי המתנ"ס לבית הדיור המוגן אצולת בית העמק ליום של עשייה למען דיירי המקום, שהודו להם בחום על העבודה, החיוך והרצון הטוב. 

מתוך העשייה הרבה ניתן לציין בין היתר את הפעילויות הייחודיות לשנה זו: פרויקט "הקופסא הטובה" -איסוף מזון לנזקקים על ידי ילדיי החוגים במתנ"ס לטובת משפחות נזקקות לקראת חג הפסח. יריד יד שנייה לטובת סטודנטיות במצוקה - בהובלה וביוזמה של קבוצת "נשים מבשלות דיאלוג" בשיתוף מרכז הצעירים של המועצה. שיפוץ מגורי החיילים בודדים ביחיעם - בהובלה וביוזמה של משטרת נהריה ויחידת ההתנדבות הרשותית. מפעל אלביט-צאיקלון, אשר הגיע עם כ-100 עובדים ל-10 פעילויות שונות בבית ספר חורשה לילדים עם אוטיזם שבמתחם נעמן, בשיתוף עם עובדי מחלקת הספורט של המועצה; עובדי מפעל מילוטל  התנדבו במתנ"ס בערמשה וביצעו פעילות של שיפוץ, צביעה וגינון. 

היחידה לאיכות הסביבה הפעילה גם היא כמה מוקדים של התנדבות ובהם איסוף פסולת אלקטרונית עם תלמידי בתי הספר היסודי במועצה למען מפעל שמעסיק אנשים בעלי צרכים מיוחדים (פעילות זו החלה כבר במהלך חודש פברואר); פעילות משותפת עם תלמידי בית ספר מיתר לחינוך מיוחד בניקיון החוף בבוסתן הגליל; בניית שולחנות משימוש חוזר אשר אחד מהם ייתרם ל"שירת הים" (בית לנערות במצוקה); פרויקט צילום בינדורי משותף לתלמידים מחטיבת הביניים מנור אילון עם ותיקי הקיבוץ; סיוע בשיפוץ מגורי החיילים הבודדים בקיבוץ יחיעם (בשיתוף משטרת נהריה); ופעילות ניקיון של תלמידי בית ספר יסודי בערב אל ערמשה בסביבת בית הספר והכפר בהשתתפות המנהל מוחמד מיזעל והתלמידים; וסדנה לבנייה אקולוגית בגינת בניין המועצה ברגבה. 

תלמידי מטה אשר בפעילות התנדבותית של מחזור פסולת אלקטרונית

עובדי המועצה התגייסו למען דיירי בית דיור מוגן בבית העמק

ראש המועצה יורם ישראלי: "אנחנו שמחים מאד להתגייס לטובת יום המעשים הטובים בהובלת לירז נפגי, מנהלת יחידת ההתנדבות שלנו. כבכל שנה, גם הפעם התנדבו עובדי המועצה והמתנ"ס, ארגונים ומפעלים מהאיזור ותושבים רבים, במגוון רב של מוקדים וחזרו נרגשים מהיכולת לעשות קצת טוב."

קארן הלוי, אחראית החיילים הבודדים בקיבוץ יחיעם, כתבה לכל המתנדבים הרבים שלקחו חלק במבצע: "אני רוצה להודות לכולכם על האכפתיות, הנתינה והאהבה שהרעפתם עלינו. בכלל לא מובן מאליו להשקיע כל כך הרבה מאמץ. הפכתם את יום המעשים הטובים לחודש המעשים הטובים והרמתם פרויקט מטורף. אני שמחה שהחיילים שלי סוף-סוף חיים בסביבה שמגיעה להם. מבטיחה לא לעצור ולהמשיך לנסות לשפר כל הזמן ולשמר את מה שעשיתם עבורנו. חייבת לנצל את ההזדמנות להגיד תודה למי שהתחילה הכל ובאמת בלעדיה כלום לא היה קורה - מיכל בינסקי" (תושבת יחיעם ושוטרת במשטרת נהריה).

מובילת יום המעשים הטובים, מנהלת יחידת ההתנדבות של מטה אשר לירז נפגי, ביקשה להודות לכל העוסקים במלאכה. "אני רוצה להודות באופן אישי לגלינה סמיק, יניב גלבוע ורותי גלעדי מכלוף על ריכוז וניהול מוקדי העשייה של עובדי המועצה והמרכז הקהילתי", הוסיפה נפגי.

פעילות השיא שהפכה למסורת, "לרוץ ברוח טובה", תתקיים השנה ביום שישי 23 במרץ באזור נחל נעמן. במרוץ שהכנוסתיו למען פעילויות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים יתרמו בעלי עסקים ומפעלים מאזור הגליל המערבי סכום כסף על כל ק"מ שירוצו המשתתפים. המרוץ יהיה פתוח לכל הציבור, וידגיש את חשיבות המחויבות של החברה לאנשים עם צרכים מיוחדים החיים בתוכה.

מבצע ניקיון החוף בבוסתן הגליל יחד עם תלמידי בית הספר מיתר (צילום: RITVO PHOTOGRAPHY)

פעילות משותפת עם משטרת נהריה למען חיילים בודדים ביחיעם (צילום: RITVO PHOTOGRAPHY)