יש גביע: הפועל מטה אשר/עכו זכתה בתואר בפעם ה-11

האדומים כבר היו בדרך לערב עגום במערכה השנייה, אבל הצליחו למחוק פיגור 23:19, לנצח 1:3 את מכבי תל אביב ולזכות בפעם השישית ברציפות בגביע המדינה בכדורעף. המאמן נעם כץ: "יצאנו מהקבר בזכות האופי של השחקנים"


הפועל מטה אשר/עכו זכתה הערב (שלישי 6 במרץ) בפעם השישית ברציפות בגביע המדינה בכדורעף לאחר ניצחון 1:3 על מכבי תל אביב בהיכל הספורט רוממה בחיפה. האדומים כבר נראו בדרך להפסד בטוח לאחר שפיגרו 1:0 במערכות ו-23:19 במערכה השנייה, אבל גילו המון אופי והצליחו לשמור על הגביע בצפון. 

"היום יצאנו מהקבר", אמר בסיום המשחק נעם כץ, מאמן מטה אשר/עכו בראיון לערוץ הספורט ששידר את המשחק. "צריך לומר את האמת: במערכה השנייה היינו בדרך להפסד 3:0, אבל השחקנים הפגינו המון אופי וחזרו למשחק. אני מרגיש שיש לי את הכבוד לאמן את השחקנים האלה". 

השחקנים ואנשי הקבוצה חוגגגים (צילום: לילך וייס, איגוד הכדורעף)

נעם כץ חוגג את הזכייה עם בתו (צילום: לילך וייס, איגוד הכדורעף)

מטה אשר/עכו פתחה את המשחק בצורה אומללה והתחושה הייתה שהשחקנים עדיין בהלם מהפסד הבית 3:2 למכבי תל אביב בנעמן. למרות יכולת לא טובה ופיגור לכל אורך המערכה, ועלו ליתרון 20:22. אבל דווקא אז הם לא הצליחו לסגור עניים ופספסו שלוש נקודות מערכה. המומנטום עבר לשחקני מכבי תל אביב, שהשלימו ניצחון 27:29.

המערכה השנייה אפילו הלכה גרוע יותר עבור שחקניו של כץ, שנקלעו כבר לפיגור של חמש נקודות. אבל דווקא כאשר היה נקראה שמכבי תל אביב תסגור סיפור בקלות, התעורר רנאטו ובסדרה של סרבים אדירים צמצם את הפער, עד לשוויון 24:24. בסיום המערכה האדומים הם אלו שתפקדו טוב יותר וסגרו עניין עם 27:29 לאחר מותחן אדיר.

במערכה השלישית השליטה במשחק עברה לחלוטין לצד של מטה אשר/עכו, שנהנתה מיום מעולה של קווין פויר, אקסל ג'ייקובסון ובעיקר גנאדי סוקולוב, שסיים את המשחק עם 21 נקודות ושמונה חסימות מוצלחות (קיל בלוק). האדומים שלטו בשתי המערכות הבאות והביאו תואר ראשון למועדון, שחוגג השנה 80 שנה של כדורעף בגליל המערבי. בדרך הם השלימו גם ניצחון שני ברציפות בגמר הגביע על היריבה הגדולה מתל אביב. "מכבי קבוצה מעולה, אבל הגביע שייך לנו", אמר בסיום המשחק הקפטן אלכס אוסוקין, שחזר השנה לקבוצה לאחר עונה אחת ביפן. 

כרגיל, נהנו שחקני מטה אשר/עכו מתמיכה אדירה של הקהל, שהגיע לתמוך בקבוצה. האוהדים הגיעו לשמחק בכמה אוטובוסים שעברו בין יישובי המועצה - ושוב עשו את הדרך (הלא ארוכה מדי) הביתה עם חיוך גדול על הפנים. 

אוהדי הקבוצה מעודדים את האדומים, כמו תמיד (צילום: לילך וייס, איגוד הכדורעף)

ומקבלים סיבוב על הגביע מסטס נביאדומסקי (צילום: לילך וייס, איגוד הכדורעף)