הודעה מהמועצה – יום ו', 3/4/2020  11:00

סיימנו בהצלחה מבצע חלוקת אלפי מארזים לחג וערכות הפעלה לאזרחים ותיקים ברחבי המועצה. תודה רבה לכל מי שהשתתף בהיערכות, בביצוע, ההובלה ובפיזור, במועצה וביישובים.

נכון להיום, 5 תושבים אובחנו כנשאים/חולים בקורונה מיישובי המועצה. הם נמצאים בבידוד/במלונית בתיאום ועל פי הנחיות משרד הבריאות. תושבי הישובים בהם התגלה חולה, עודכנו.

משרד הבריאות עדכן הנחיות ביחס לצורך לחבישת מסכות במרחב הציבורי ובעבודה. המודעה ועידכונים נוספים באתר המועצה -
https://www.matte-asher-region.muni.il/he/616/

הנחיות השירות הווטרינרי בזמן משבר הקורונה – קישור: https://www.matte-asher-region.muni.il/…/1585817349.5528.pdf

מצרפים לכם את הנחיות משרד הבריאות לחג הפסח כלשונן:

מה נשתנה הפסח הזה?
הפסח הזה נחגוג כל אחד בביתו, רק עם מי שמתגורר איתנו בבית.
לא ניפגש עם בני משפחה אחרים כי כל אחד עלול להביא את הנגיף עמו ולהדביק את בני המשפחה.
מפגשים מסכנים את הבריאות של כולנו.

הכנות לפסח:
1. לפי הנחיית הרבנות הראשית לישראל,  לא מבצעים הטבלת/ הגעלת כלים במרחב הציבורי.
2. לפי הנחיית הרבנות הראשית לישראל, לא מבצעים שריפת חמץ במרחב הציבורי.
3. ניקוי הבתים: אין צורך לחטא את הבתים. מספיק להשתמש באקונומיקה ובחומרי הניקוי הרגילים שיש בבית.
4. רצוי לבצע קניות באמצעות משלוחים.
5. אם חייבים לצאת למרחב הציבורי יש לחבוש מסיכת פנים רגילה או מסכה ביתית מבד כותנה לפי הנחיות משרד הבריאות ולהקפיד על מרחק של 2 מטרים אחד מהשני .

- בפסח הזה שולחים אהבה מרחוק באמצעות שיחות זום או טלפון או בכל דרך יצירתית אחרת.
- בפסח הזה מתפללים איש איש בביתו .
- בפסח הזה לא יוצאים לטיולים בטבע . נשארים בבית ואם יוצאים אז לא יותר מ-100 מטרים מטווח הבית.
- בפסח הזה כל אחד יחגוג בביתו כדי שאת פסח הבא נוכל לחגוג יחד.

אנא הישמעו להנחיות משרד הבריאות כדי שנוכל לחגוג כולנו יחד את חג הפסח הבא.
יחד ננצח את נגיף קורונה.
 

סוף שבוע נעים ורגוע,
נמשיך לעדכן
רק בריאות.

 

הודעה מהמועצה – יום ד', 1/4/2020  15:30

לאור הכניסה לשגרת חירום, אנחנו מורידים טיפה את עומס ההודעות מהמועצה, ואלה יצאו עם עדכונים רלוונטיים (למעט הודעות דחופות) פעם ביומיים.

נכון להיום, שלושה מתושבי מועצה אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. שניים מבודדים בביתם ומקבלים סיוע במה שנדרש מהנהלות היישוב ואחת הועברה למלונית בתיאום ועל פי הנחיות משרד הבריאות. 

מחזקים את הכלכלה המקומית  – "BUY  גליל מערבי": דווקא עכשיו. קונים מעסקים מקומיים. ריכזנו עבורכם את רשימת העסקים במרחב הגליל המערבי שממשיכים לספק שירותים ומוצרים. והכל בהתאמה למגבלות השעה. יש המון דברים טובים בשלל תחומים: מזון ומשקאות, חנויות שונות, בנייה, תחזוקה לעיצוב הבית, חוגים וספורט, אינטרנט ודיגיטל, ייעוץ וטיפול ועוד ועוד.

כנסו/רכשו/חזקו, וכמובן שתפו  –  https://www.matte-asher-region.muni.il/he/623/

עסקים שמעוניינים להצטרף מוזמנים להיכנס ולהירשם:  https://forms.gle/1RxucxwWJh4TPEtW8

התוכנית הכלכלית: אנחנו מצרפים לכם את סיכום התוכנית הכלכלית של משרד האוצר, שפורסמה לציבור לפני יומיים. אנחנו ממתינים להנחיות המדינה כדי לדעת באיזו צורה תמושש התוכנית בצורה מעשית וכמובן שנפרסם אותן לכשיגיעו.

- סיכום התוכנית:  https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585734542.3508.pdf

- פרופילים: https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585734672.6144.pdf

מארזי חג ופעילות לוותיקי המועצה: לאחר שלושה ימים של עבודה מאומצת של מתנדבים ועובדי אגף התפעול במרכז הלוגיסטי שהקמנו באולם נעמן, יחולקו מחר ליישובים מארזים מגוונים לחג עבור הוותיקים שלנו המסוגרים בביתם. המארזים יחולקו בתיאום עם היישובים.

נמשיך לעדכן,

רק בריאות

הודעה מהמועצה – יום ב', 30/3/2020  15:00

תושבות ותושבים יקרים,

המועצה ממשיכה לעבוד במתכונת חירום, ולדווח לכם על כל העדכונים הרלוונטיים, והפעם:

 • לאחר הפוגה ארוכה, ומעל ל- 4000 נדבקים ברחבי הארץ, הצטרפנו לסטטיסטיקה, עם דיווחים חדשים על שני נשאי קורונה ביישובי המועצה (סער וגעתון). השניים מרגישים טוב וממלאים אחר הוראות משרד הבריאות. נאחל להם החלמה מהירה ובריאות טובה.

 •  

  אנחנו שבים וקוראים, יש הישמעו להנחיות משרד הבריאות ולהישאר בבתים. כל מי שנדרש לו סיוע בתחום כלשהו, יפנה לצוות הצח"י בישובו. ניתן גם כמובן לפנות למוקד המועצה, הזמין לשירותכם 24/7 בעברית ובערבית, במספר 3109*.

 • אפליקציית "המגן" של משרד הבריאות מסייעת לקבלת מידע בדבר הצטלבות במסלולים של חולי הקורונה. ממליצים בחום להורידה לנייד.

  להורדה: באנדרואיד : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hamagen; באייפון : https://itunes.apple.com/us/app/id1503224314?ls=1&mt=8 

 • מכיוון שאנו נאלצים לבצע את מירב השירותים מרחוק, זוהי הזדמנות מצויינת לעודד אתכם להירשם לקבלת חשבוניות במייל במקום בדואר. מהיר, בטוח וחסכוני. בקישור: https://www.mast.co.il/23/form/8c2e3a58-24f5-4fdf-85bb-b0949b5559e2 

 • באתר המועצה ניתן למצוא את שלל העידכונים, מספרי מוקדים, קישורים והצעות לפעילות. מוזמנים להיעזר. https://www.matte-asher-region.muni.il/he/614

 • נמשיך ונעדכן, רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום א', 29/3/2020  14:30

תושבות ותושבים יקרים,

המועצה ממשיכה לעבוד במתכונת חירום, ולדווח לכם על כל העדכונים הרלוונטיים, והפעם:

 • פורום כלכלה-חברה, משותף למועצה ולבעלי תפקידים מרכזיים במשק האזורי, נפגש היום לפגישה מקוונת ראשונה, בכדי לתת דגש להשפעה הכלכלית של מצב החירום. לחשוב מחוץ לקופסה על אפשרויות סיוע, ולהתכונן ליום שאחרי. 
 • המועצה מקיימת סבב פגישות מקוונות עם הנהלות היישובים לאישור התוכניות הישוביות למקרה הכרזת סגר מלא, וזאת בכדי להעלות את רמת המוכנות.
 • הודעה מהמרכז הרפואי לגליל שפורסמה אתמול (שבת) - בעקבות התפשטות וירוס הקורונה, הודיעה הנהלת המרכז הרפואי לגליל, כי חל איסור מוחלט לערוך ביקורים במקום. מקרים מיוחדים יאושרו על ידי גורם מוסמך במרכז הרפואי. במקרה של לידות, ניתן להגיע עם מלווה אחד.
 • משרד הבריאות, בתיאום עם נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, מנחה כלהלן: "במקרים חיוניים הנדרשים על מנת לשמור על בריאות האדם או על מצבו הנפשי, ניתן לאפשר לאנשים עם מוגבלות על הספקטרום האוטיסטי או אנשים עם מוגבלות נפשית או דומות להן, יחד עם מלווה אחד, אם נדרש, לצאת מעבר למגבלת המרחק הקבועה בתקנות (100 מ' ממקום המגורים), וזאת באופן מידתי בהתאם למינימום הזמן והמרחק האפשריים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות (שמירה על מרחק של שני מטרים). רצוי לצאת עם אישורים מתאימים, תעודת נכה, תעודת פטור או מסמך של איש מקצוע".
 • פורטל חירום לאומי של פיקוד העורף עם כל המידע והנחיות להתמודדות עם מצב החירום. https://info.oref.org.il/ 
 • קופת המועצה תהיה פתוחה מחר (יום ב' 30.3.2020) למענה טלפוני בלבד בין השעות 8:00-12:00. במספר: 04-9879694
 • המוקד המועצתי עומד לרשותכם 24 שעות ביממה 3109*

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום ו', 27/3/2020  14:30

לקראת יציאה לסוף שבוע, העדכון היומי מהמועצה אליכם, תושבות ותושבים יקרים:

 • עסקים קטנים: סיוע בנושא תשלומים - בעוד אנו מחכים לתוכנית הכלכלית של הממשלה, נשלח אתמול מכתב ראשי רשויות ליו"ר ומנכ"לית חברת החשמל, בבקשה להקלות ופריסה של תשלומי החשמל עבור המגזר העסקי. בנוסף, התקבלה בנושא זה הודעת רשות המים, על הקלות בתשלום חשבונות המים לבעלי עסקים. (מכתב רשות המים באתר המועצה - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585292375.3959.pdf
 • צוות בטחון וצוות כלכלה-חברה הוקמו במועצה בשיתוף תושבים ובעלי תפקידים מהתחום במטרה להוות קבוצת חשיבה, טיפול, קידום והיערכות להמשך לנושאים השונים הניצבים לפתחנו, הנובעים מהמשמעויות וההשלכות לאורח חיינו תחת התפשטות נגיף הקורונה. 
 • היערכות הצבא: דובר צה"ל הודיע הבוקר על הקצאת חיילים החל מיום א' הקרוב, לסיוע במשימות השונות במרחב האזרחי בהתמודדות עם הקורונה. בנוסף, פיקוד העורף מבצע היערכות למקרה בו ידרש להשתלב. נציג יקל"ר נמצא במועצה ולוקח חלק בהיערכותנו, זאת לצד ישיבת תיאום ציפיות ומיפוי צרכים שהתקיימה אתמול עם מפקד נפת ברעם.

המועצה יחד עם כלל הגורמים הרלוונטיים, נמצאת בשטח (ואון-ליין), מטפלת בשלל הצרכים העולים, ונערכת לשלבים הבאים. ביחד נעבור את התקופה המאתגרת.

שיהיה סוף שבוע רגוע ושקט,

נמשיך לעדכן,

רק בריאות.

הודעה מהמועצה – יום ה', 26/3/2020  15:00

תושבות ותושבים יקרים,

המועצה ממשיכה לעבוד במתכונת חירום, ולספק את השירותים הנדרשים עבורכם התושבים, זאת במקביל להיערכות משותפת עם הנהלות הישובים וצוותי הצח"י לתרחישים שונים של החמרת הנחיות ובהם השבתת המשק וסגר ישובי/אזורי.

למען בלימת הנגיף, אנא הישארו בבתים. היציאה מותרת למטרות חיוניות בלבד.

אישורי מעבר: בשלב זה לא הועברו כל הנחיות מרשויות המדינה על צורך בתעודות מעבר לשם נסיעה בכבישים.

תושבים ועסקים, שלא נאסרה עבודתם תחת תקנות שעת החירום, ופועלים בהתאם למגבלות, יכולים בשלב זה לנוע בחופשיות.

יחד עם זאת, אנחנו מודעים לכך שמשטרת ישראל החלה לפזר כוחותיה בשטח, ואלה מפעילים שיקול דעתם בקשר למתן מעבר בהתאם לעמידה בתקנות.

 • מפעלים שהוגדרו חיוניים על ידי המדינה, יפנו אל הגורם המאשר לקבלת מענה בנושא אישורי המעבר לעובדיו.
 • המועצה האזורית, כחלק מהיערכות לכניסה לשלב הבא, דואגת לאיסוף הנתונים של עובדי המועצה, קבלניה, וצוותי הצח"י ביישובים, אשר חיוניים למען המשך תפקודה. להם תדאג לספק את האישורים על פי הנחיות המדינה.

ועדה לתכנון ובנייה חבל אשר: בהמשך למתכונת החירום, הוקפא "שעון החול" של הוועדות לתכנון ובניה, וזאת בכדי שבקשות, להן לא ניתן לספק בשלב זה אישורים מהגורמים השונים, לא יביאו לנפילת הבקשה במערכת.

עסקים קטנים ובינוניים: בעלי עסקים, אנחנו רוצים לסייע לכם בפרסום העסק.

מלאו את פרטי העסק ואנחנו נדאג לפרסם אתכם:

https://forms.gle/1RxucxwWJh4TPEtW8

לכל המידע המתעדכן - עקבו אחרינו בפייסבוק "מועצה אזורית מטה אשר" או בקרו באתר האינטרנט של המועצה.

המוקד המועצתי לשירותכם 24 שעות ביממה במספר:  3109*

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום ד', 25/3/2020  15:00
 • תקנות חדשות אושרו הלילה על ידי הממשלה, הן יכנסו לתוקף אחר הצהריים (יום ד' 25.3.2020) בשעה 17:00.

עיקרן, לפי חלוקה לאסור ומותר בקישור הבא https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585140515.3145.pdf

 • בשלב זה אין צורך בהנפקת אישורי מעבר למי שהוגדר עובד חיוני. במידה ויועדכנו הנחיות אלה, תפעל המועצה מול הנהלות הישובים למתן מענה והכוונה בנושא.
 • חשוב לומר, כי תחת תקנות שעת החירום, הוגדרו כל ענפי החקלאות כמפעל חיוני, לפיכך עובדי החקלאות רשאים (תחת ההגבלות הכלליות ליצירת ריחוק חברתי) לצאת לעבודה ולשנע תוצרתם באופן חופשי.
 • לאור ההתחממות במזג האוויר, החל מהיום תבצע  המועצה הדברת זחלי יתושים ביישובי המועצה והשטחים הפתוחים לפי תכנית מסודרת. מצ"ב הנחיות והמלצות בנושא מניעת דגירת יתושים - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585124253.2425.pdf
 • אנו פועלים במגוון יוזמות להעלאת המורל . מוזמנים להתעדכן בעמודי הפייסבוק של המרכז הקהילתי, מרכז הצעירים, מרכז מעברים, החינוך בלתי פורמאלי ועוד.

חפשו אותם בעמודי הפייסבוק ובאתר המועצה.

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות

 

מכתב ראש המועצה לבעלי צימרים, בתי הארחה, אירוח כפרי ופתרונות לינה נוספים המשכירים נכסים למבודדים - יום ג' 24.3.2020

מכתב ראש המועצה 

הודעה מהמועצה – יום ג', 24/3/2020  16:00

תושבות ותושבי מטה אשר,

יום טוב,

המועצה בשיתוף הנהלות היישובים עסוקה בהכנה והיערכות להחמרה בהנחיות ונהלים על פי תרחישים שונים של מידת הבידוד/ הסגר שידרש כחלק מהצעדים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה. הן מבחינת מיפוי כלל הצרכים והתושבים, והן מבחינת הצרכים הפיזיים להם נדרש.

אם יוחלט על החמרת צעדים, לצד דיווחים שוטפים בכלי התקשורת, נדאג כהרגלנו לעדכן את כל התושבים במידע הרלוונטי והמשמעויות הנגזרות מכך הנוגעות לאורח חיינו.

להלן העדכונים השוטפים הנוגעים להיום:

 • מצורף מכתב ראש המועצה בנוגע להשכרת צימרים/יחידות אירוח ופתרונות לינה שונים למבודדים ביישובי המועצה, חובת העמידה בהנחיות משרד הבריאות ודיווח להנהלת היישוב - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1585043587.6165.pdf
 • המועצה מתגייסת לסייע לכם, בעלי העסקים הקטנים בפרסום המוצרים והשירותים שלכם בתקופה זו. מצורף שאלון פשוט וקצר בו תוכלו לפרט על המוצרים שלכם ואופן ההזמנה ואנו נדאג לפרסמו - https://forms.gle/1RxucxwWJh4TPEtW8
 • העשייה למען חיזוק תחושת הביחד שלנו רבה, למגוון יוזמות מבית היוצר של המרכז הקהילתי מוזמנים להתעדכן בפלטפורומות השונות:

- עמוד פייסבוק של המרכז הקהילתי -  https://www.facebook.com/matteasher

- אתר המועצה - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/617/

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום ב', 23/3/2020  14:00

תושבות ותושבי מטה אשר,

יום טוב,

כמדי יום מצורפים העדכונים השוטפים ביחס למצב החירום ופעילות המועצה:

 • משרד הבריאות השיק אמש אפליקציה חדשה, "המגן", שמאפשרת זיהוי של מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים שבאו עימם במגע ב-14 ימים שקדמו לאבחון המחלה אצל החולה. כל הפרטים אודות האפליקציה בערוצי התקשורת הרשמיים של משרד הבריאות – https://www.gov.il/he/departments/news/22032020_04                                                                                                                                            להורדה: 
 • זיכוי כספי בגין פעילות של המרכז הקהילתי* (מתנ"ס): לאור מצב החירום וההנחיות להפסקת הפעילות לעת עתה, הוחלט ע"י הנהלת המרכז הקהילתי וראש המועצה כי התשלומים עבור חודש אפריל יזוכו באופן מלא. התשלום עבור הפעילות שלא התקיימה בחודש מרץ, תוחזר בקיזוז השנתי בסוף השנה. הזיכויים יתבצעו בצורה הבאה:
  • למשלמים בכרטיס אשראי הזיכוי יבוצע לכרטיס האשראי שבו התבצעה העסקה. 
  • למשלמים בצ'קים – הצ'ק שיועד לחודש אפריל ימשך מהבנק ולא ימומש.
  • לאלו ששילמו במזומן תבוצע העברה כספית לחשבון הבנק.

לאחר חוה"מ פסח בהתאם לתמונת המצב וההנחיות שיהיו נפעל וניתן מענה.

 • תיקים: בעקבות הקפאת הפעילות ביהל נקראו המורים ליצור קשר עם תלמידיהם באמצעות ווטסאפ ומיילים. מורים רבים הגיבו ברצון ובשמחה, ופועלים בהתאם. עמותת הוותיק ממשיכה לחפש דרכים מיטביות לשמירת הקשר ונמצא כאן בשבילכם לכל שאלה ועניין. אירית חושקובר, טל' 050-7548053, ורד, טל' 050-8515622, אירית זיו, טל' 052-8396910 ורחל, טל' 052-3967408
 •  תגבור פרויקט "אוזן קשבת לוותיק:  לאור המצב, וההמלצה הגורפת לוותיקים להישאר בביתם ולהימנע ממפגשים, אנו מתגברים את המיזם ההתנדבותי "אוזן קשבת" עבור ותיקים המעוניינים בשיחה, הפגת חששות ובדידות. מוזמנים לפנות לרכזת הפרויקט: רוחמה מרדכי בטל' 052-8600811 לתיאום שיחה.
 •  עסקים קטנים ובינוניים: משרדי הממשלה צפויים לצאת בתוכנית שתתמודד עם האתגרים והמצוקה שנוצרה במשק עקב המצב. לכשתתפרסם תכנית זו, נפרסם גם עבורכם את המשמעויות שלה ברמה המוניציפלית. בשלב זה מזכירים כי ראש המועצה הנחה כי בעלי עסקים קטנים ובינוניים שיבקשו לדחות את התשלומים המוניציפליים (ארנונה, אגרות ביוב), יוכלו לדחותם עד לתחילת חודש מאי (1.5.2020). לא יגבו ריביות למי שידחה תשלומים לחודש מאי. מצ"ב קישור לטופס בקשת הקפאת התשלום: https://www.mast.co.il/23/form/59CEDD5E-3C5A-4372-B8D4-4B559F8194BF לשאלות נוספות ובירורים מוזמנים לפנות לסיון מלכה, מנהלת מחלקת ארנונה, בטל' 050-6007163
 • בהמשך לסקר איתור צרכים שביצע שפ"ח (שירות פסיכולוג-חינוכי) בסיוע בתי הספר סביב משבר הקורונה, תפתחנה פגישות קבוצתיות מקוונות לילדים למתן תמיכה. הורים יקרים, מוזמנים במידת הצורך לפנות לקווים החמים של שפ"ח:
  • עברית: 050-2304621
  • ערבית: 050-7011137

נמשיך ונעדכן

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום א', 22/3/2020  15:45

תושבות ותושבים יקרים,

פותחים שבוע חדש בשגרת החיים המאתגרת והמשונה שאנחנו משתדלים לסגל לעצמנו.

אנחנו מקפידים במועצה להישמע להנחיות בכדי שנוכל להמשיך ולספק לכם, תושבים יקרים את השירותים והמידע הנדרש להתמודדות בתקופה מאתגרת זו. 

 • נכון לשלב זה אין שינוי בהנחיות משרד הבריאות, שנכנסו לתוקף רשמי כתקנות ניתנות לאכיפה.

*הקפידו להישאר בבית ככל הניתן, ולצאת רק למשימות חיוניות.*

מצורף קישור למודעת משרד הבריאות בעברית ובערבית שתעזור לעשות סדר באסור ובמותר. - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/616/

 • אגף התפעול תגבר את פינויי האשפה ביישובים, עקב המצב. משאיות האשפה מגיעות פעמיים בשבוע לפינוי הפח הירוק, ופעם נוספת לפינוי הפח החום.  
 • בריאות: המרכז הרפואי לגליל קורא לתושבים לצמצם ככל האפשר את ביקוריהם, פרט למקרים דחופים. הפעילות האלקטיבית בוטלה פרט לבדיקות או ניתוחים דחופים, כגון ניתוחים ו/או טיפולים אונקולוגיים, הפריה חוץ גופית (IVF), צינתורי לב וכלי דם דחופים ודיאליזה. במקרה של ביקורי מאושפזים, יש להקפיד על הגעתו של מלווה אחד בלבד. מצורף מסר ממנהל המרכז הרפואי לגליל - https://youtu.be/CCSuJ2zVknU 
 • אולפן השידורים "מטה אשר לייב של המחלקה לחינוך בלתי פורמאלי נפתח היום בשמחה ובששון בכדי לסייע, לבדר ולקשר בין הילדים, הנערים וההורים שלהם מכל רחבי המועצה עם לוח שידורים מגוון. - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/617/
 • הספריה האזורית מטה אשר מזמינה את תושבי המועצה להצטרף לספריה הדיגיטלית הישראלית. לרגל המצב נאפשר לפתוח מנוי בספריה האזורית ללא צ'ק פקדון עבור הספריה הדיגיטלית בלבד. תושבים המעוניינים בשירות מוזמנים לפנות אלינו למייל info@sifriya.org.il (ולציין שם מלא, יישוב, מס' טלפון נייד ותעודת זהות)
 • אגרות מידע לאזרחים ותיקים:

שיהיה שבוע טוב,

נמשיך ונעדכן

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום ה', 19/3/2020  17:30

 המועצה מחלקת היום ומחר להנהלות היישובים אגרת מיוחדת המיועדת לוותיקי מטה אשר, עם מידע חיוני הרלוונטי להם כאוכלוסיית סיכון. מוזמנים לראות אותה כאן:

עברית: http://online.fliphtml5.com/jsklk/irhk/

ערבית: http://online.fliphtml5.com/jsklk/hhyu/ 

- לאור הנחיית משרד הבריאות לוותיקים להימנע מיציאה מהבית. אנחנו מעודדים אתכם להמשיך ולהיות בקשר עם אהוביכם, שנמנע מכם להתראות ולבקר אותם. "כולנו מתקשרים לסבא וסבתא"!

- בראשון הקרוב, "אולפן מטה אשר לייב" נפתח!

תכנים מקומיים מותאמים לילדים, נוער ומבוגרים שמועברים בשידור חי היישר אליכם!

תוכלו לצפות בו ברשתות השונות:

יוטיוב - http://bit.ly/2IVVvU4

פייסבוק - "מועצה אזורית מטה אשר" ו"חינוך בלתי פורמלי מטה אשר"

***לוח השידורים יפורסם בקרוב ברשתות החברתיות.

- מזכירים לכם כי שירותים של מחלקת הארנונה, ניתן למצוא  בצורה מקוונת באתר המועצה. לכל הטפסים גלשו - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/forms/?category=32

- קופת המועצה תפתח באופן מיוחד לקבלת קהל טלפונית בלבד,  ביום שני, 30.3 בין 8-12 לצורך קבלת תשלומים.

אם יש לכם צרכים מיוחדים בנושא שירותי הקופה, אנא התקשרו למוקד ונספק פתרונות. 3109*

- מוקד המועצה לשירותכם 24/7 במספר 3109* (גם בערבית)

מאחלים סוף שבוע רגוע ושליו,

נמשיך ונעדכן

רק בריאות

 

הודעה מהמועצה – יום ד', 18/3/2020  18:00

 המועצה ממשיכה לטפל בשלל הנושאים העולים ממצב החירום שנוצר בעיקבות התפשטות וירוס הקורונה.


-          במטרה לסייע במניעת התקהלויות, בנוסף לתגבור הסיורים, הוחלט במועצה על סגירת השערים ביישובים וזאת בתיאום עם הנהלות היישוב וצרכי הקהילה, במטרה להשאירו סגור ככל שניתן.

-          חופי ים - על פי הנחיות משרד הפנים ומשרד הבריאות סגרה המועצה את חופי הים המוכרזים. הגישה אל רצועת החוף כולה אסורה על פי ההנחיות. אנא הקפידו והימנעו מלהגיע.

-          בריאות: בעת התמודדות עם כל אתגר בריאותי ניתן להיעזר:

o        שירותי המרפאות, באמצעות המענה הטלפוני, וביקורים בהתאם להנחיות בישוב.

o        רכז/ת הבריאות והרווחה בשגרה ובחירום בישוב.

o        מוקדי קופות החולים: כללית 2700*, מכבי 3555*, מאוחדת 3833*, לאומית 507*

o        פניות בנושא קורונה ובידוד בית: קול הבריאות 5400* (בשעות 08:00 - 23:00).

o        צוות הבריאות הרשותי יסייע בהתמודדות עם הבעיות שיעלו וידרשו התייחסות נוספת. ניתן לפנות אל: ניב כהן – 050-2730448 | דליה כסיס- 0506952116

-          הנחיות משרד הבריאות לבעלי עסקים ומוסדות ציבור בנושאי: משלוחים, שמירת ניקיון, תברואה ועוד, מתעדכנים באופן שוטף באתר המועצה. – דאגו להתעדכן: https://www.matte-asher-region.muni.il/he/616/

-          מבקשים לחזק ולעודד את כל בעל התפקידים והמתנדבים הרבים בישובים שעושים מעל ומעבר בכדי להתמודד עם המצב ולהתכונן לבאות. בטוחים כי יחד (במרחק בטוח J ) נצליח לעבור את האתגר שלפנינו!
המוקד לשירותיכם 24/7 במספר 3109*

נמשיך לעדכן,
רק בריאות

הודעה מהמועצה – יום ג', 17/3/2020  16:00

 מצורפת הודעת משרד הבריאות עם הנחיות מעודכנות לציבור, המחמירות את כללי היציאה מהבית - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1584450082.9804.pdf 

אנא קראו והקפידו לנהוג בהתאם להנחיות לשם שמירה על בריאות הציבור. 

משמעת האוכלוסייה קריטית לצעדי בלימת נגיף הקורונה.  

• בהמשך להודעת ראש הממשלה אמש, יעבור המגזר הציבורי (ובהם הרשויות המקומיות) למתכונת עבודה בחירום החל ממחר (יום ד' 18.3.2020). עובדים ספורים שהוגדרו על ידי הרשויות, ימשיכו במתן מענה לנושאים דחופים וטיפול במצב החירום עקב התפשטות נגיף הקורונה. 

המועצה תספק את כל השירותים החיוניים בימים מאתגרים אלו.

- לא תתקיים קבלת קהל במועצה עד להודעה חדשה.

- בכל סוגיה ניתן לפנות למוקד המועצה 3109*, אשר ידאג להפנות את הפניה לגורם מטפל והחזרת תשובה.

• עסקים קטנים ובינוניים:

- מצ"ב מכתב ראש המועצה בנוגע לצעדים ואפשרויות סיוע ממרכז מעברים וממעוף - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1584452419.2679.pdf

- שאלון איתור צרכים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDi5v7IfUIHLNlL0P1p6QwoTjOXSmxsaRvXNPz9LqtkabDzg/viewform

- מידע נוסף בהמשך לצעדים והקלות שינתנו ממשרדי הממשלה, יועברו ככל שנקבלם.

• לאור המצב תוגברו סיורי הרבש"צים והסיירים בישובי המועצה לאכיפת הנחיות משרד הבריאות ואיסור ההתקהלויות.

• לא תתבצע אכיפה מנהלית לחייבים בתשלומים שונים למועצה האזורית.

• אתר המועצה מעודכן בכל ההנחיות, הקישורים והמידע הנדרש בנושא התפשטות הקורונה, מוזמנים להיכנס ולהיעזר - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/%D7%A0%D7%92%D7%99%D7%A3-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94/

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות.

הודעה מהמועצה – יום ב', 16/3/2020  16:00

 תושבות ותושבים יקרים,

ישיבת הערכת מצב נוספת התקיימה הבוקר במועצה. להלן העידכונים, ההנחיות וההמלצות נכון להיום:

 

* לידיעתכם, המועצה אוספת מהישובים פרטי קשר של התושבים למקרה של צורך דחוף בשליחת הודעת חירום מידית. אלה ישלחו במקרים הכרחיים בלבד.

* המועצה נערכת לצמצום בכוח אדם בכדי לעמוד בהנחיות משרד הבריאות ומשרד הפנים לשם שמירה על בריאות הציבור.

* תלמידי בתי הספר נכנסו למתכונת "למידה מרחוק", הפידבקים כרגע חיובים מאד.

* יצירת "ריחוק חברתי"- ברור לנו כי במצב זה של חוסר שגרה, ישנו קושי להצמד להנחיות במיוחד עם ילדים, אך למען בריאות הציבור, מדגישים שוב כי יש להמנע מהתכנסויות של למעלה מ-10 אנשים ועל שמירת מרחק של כ-2 מטרים בין אנשים.

* מצורפים שני שאלונים:

 1. לאיתור צרכים של מבודדים בישובים https://forms.gle/uFy1eTN1tfuH5tvV8

 2. לאיתור מתנדבים בתחומים שונים https://forms.gle/xRq2cX1M6HsCvnFV7

* מצורף מכתב המלצות להורים מהשפ"ח (שירות פסיכולוגי חינוכי) לגבי אופן התיווך של נושא הקורונה לילדים.

בעברית - https://www.matte-asher-region.muni.il/uploads/n/1584369541.1182.pdf

בערבית - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/619/

בנוסף, נפתח קו חם של צוות השפ"ח עבור מי שמרגיש שזקוק לסיוע:

עברית - 050-2304621

ערבית - 050-7011137

אתר המועצה מעודכן באופן שוטף בכל המידע הנוגע לנושא הקורונה: הודעות המועצה, מספרי המוקדים, קישורים לאתרים רלוונטיים, המלצות, שאלוני איתורי הצרכים והצעות לפעילויות פנאי והפגה.

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות.

 

הודעה מהמועצה – יום א', 15/3/2020  11:30

 

תושבי ותושבות מטה אשר,

צהריים טובים,

אנחנו ניצבים בפני תקופה מאתגרת ושינוי באורח חיינו. המועצה והנהגות היישובים עושים מאמצים להיערך ולספק את השירותים השוטפים יחד עם הצרכים הייחודיים העולים מן המצב.

קיימנו הבוקר ישיבת הערכת מצב מצומצמת לבעלי תפקידים במועצה, בה הועלו המשימות, הצרכים והתפקידים נוכח ההנחיות החדשות.

הערכות מצב אלו תתקיימנה בכל בוקר לשם תפעול מיטבי של המערכת.

 

לאור ההנחיות החדשות שהתקבלו אמש:

1. לא תתקיימנה קבלות קהל פרונטאליות במועצה.

* ניתן יהיה לקבל מענה טלפוני מידי יום בכל מחלקות המועצה בין השעות 8:00-16:00 או במייל (פרטי קשר מפורטים בספר הטלפונים - https://www.matte-asher-region.muni.il/he/phonebook/)

* הגשות של חומר פיזי, שלא ניתן לשלוח במייל יש להשאיר בשעות העבודה, אצל השומר בכניסה.

* טפסים מקוונים באתר המועצה -  https://www.matte-asher-region.muni.il/he/forms/?category=32

 * מוקד המועצה לשירותכם 24/7 במספר 3109*

2. הגשות לאגף ההנדסה:

 - קבלה ומסירה של חומר קשיח – תוכניות, עותקים, בקשות וכו' יש להשאיר אצל השומר בכניסה.

- בקשות לאישורים, לאנשים בידוד או חוסר אפשרות הגעה למועצה עבור : כריתת עצים, חיבורי חברת חשמל ונספחים סניטריים 

ניתן לשלוח  במייל לכתובת:

Matteasher.eng2@gmail.com

3. כל הפעילויות, הכנסים, האירועים, ההרצאות והקורסים העולים על 10 משתתפים, לא יתקיימו עד להודעה חדשה.

4. המועצה נערכת לתרחישים שונים בתיאום עם היישובים ודואגת להתארגן לצרכים הפיזיים השונים. 

כמו כן נערכים לתגבור הצוותים לפינוי האשפה, כתוצאה מהימצאות מרובה בבתים.

5. מתנדבים - כל תושב המעוניין ומסוגל להתגייס למאמץ בעת המורכבת הזו, ולתרום ככל יכולתו ברמה היישובית או האזורית, מוזמן ליצור איתנו קשר ונדע לעשות את החיבורים הנדרשים לניצול כלל המשאבים המדהימים הקיימים אצלנו. 

ניתן ליצור קשר עם לירז נפגי, מיחידת ההתנדבות שלנו, בטל' 050-6952118

 

נמשיך ונעדכן,

רק בריאות.