לאור מצב התחבורה בגליל המערבי שהולך ומחמיר, הפקקים שמתארכים ומתרחבים לכבישים נוספים וציבור של מאות אלפי אנשים שסובל, החליטה מועצה אזורית מטה אשר לפעול בדרך חדשנית. המועצה תקיים בשבוע הבא (יום שלישי, 27 ביוני) ב-20:30 במועדון בצת, מפגש ציבורי פתוח שבו יתאפשר לציבור לבוא ולהשמיע את דברו.

מטרת המפגש גם לשתף את הציבור בתכניות הקיימות וגם לקבל מהציבור רעיונות נוספים כיצד ניתן לשפר את המציאות התחבורתית הקשה שבה אנו חיים. המפגש יתקיים בהנחיית סגן ראש המועצה אזורית מטה אשר, משה דוידוביץ' שמשמש כראש תחום תחבורה באשכול גליל מערבי.

דוידוביץ': "אני, כמו כל תושב האזור, עומד כל כך הרבה זמן בפקקים ומבזבז זמן יקר מהחיים שלי על מעברים. זמן שיכול היה להיחסך אם מצב התנועה היה משתפר. אני מבין את הציבור שדורש מאיתנו פתרונות. העניין הוא שהאחריות והסמכות לכבישים ולתחבורה בישראל נמצא רק בידי משרד התחבורה. אנחנו יכולים להציע, לעזור, לדחוף תכניות, לאשר ולזרז תהליכים שקשורים בנו, אבל יש גורמים שאין לנו השפעה עליהם. אז בחרנו לחפש דרכים אחרות, כאלה שלא תלויות בגורמי ממשלה בשלב ראשון ובהמשך אולי לרתום גם אותם ליוזמה שלנו, לשמוע מה יש לציבור להציע. אנחנו חיים בעידן של חכמת ההמונים, אז למה שלא נשתמש בחכמה הזאת, גם אנחנו במועצה?".
מפגש החשיבה יתקיים במועדון במושב בצת, הסמוך לצומת בצת, שבתקופה האחרונה הפך לסמל לפקק שניתן לפתור בקלות ועם רצון טוב. הציבור מוזמן להציג את הנושאים, סוגיות לטיפול ורעיונות לשיפור.
פרטים נוספים על המפגש: יערה קדוש, דוברת המועצה, טל' 050-5226312