רוית שחף-הר חול מבית הספר גוונים זכתה בפרס המורה של המדינה

בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה ושר החינוך, הוכרזה רכזת השכבה הצעירה בבית הספר היסודי שבנעמן כאחת משבעת הזוכים בתואר המורה של המדינה, מבין 18 מורים שהגיעו לשלב הגמר. שחף-הר חול: "ההוראה היא בעיני שליחות ולא עבודה"


רוית שחף-הר חול, מורה בבית הספר היסודי גוונים במתחם נעמן, היא אחת משבעת הזוכים בתחרות ה"מורה של המדינה". שחף-הר חול התבשרה על זכייתה בטקס חגיגי שהתקיים הערב (שני 5.6) בירושלים במעמד נשיא המדינה רובי ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט. שחף-הר חול קיבלה את הפרס ביחד עם שישה מורים נוספים, מבין 18 המועמדים הסופיים שהגיעו לשלב הגמר. מעבר לכבוד שבקבלת התואר, לזוכים הוענקו תעודות הוקרה, מחשבים ניידים והשתלמות יוקרתית בארצות הברית.

זו השנה התשיעית שבה נערכת תחרות המורה של המדינה - מיזם משותף להסתדרות המורים, בשיתוף מפעל הפיס ועיתון "ידיעות אחרונות". בחודשים האחרונים התקיימו שלבי המיונים לתחרות, ולשלב הגמר נבחרו 18 מועמדים. שחף-הר חול, בת 49, היא מחנכת ורכזת החטיבה הצעירה בגוונים. בראיון שקדם לתחרות סיפרה לאתר Ynet כי היא רואה בהוראה היא שליחות ולא עבודה. היא בת קיבוץ כנרת, שהגיעה במסגרת לימודי ההוראה לגוונים. מאז, כבר 22 שנה, היא מלמדת בבית הספר. היא מתוגררת בקיבוץ עין המפרץ, לאחר שנישאה לבן הקיבוץ.

שחף-הר חול, מחנכת כיתות א'-ב' ורכזת החטיבה הצעירה בבית הספר, מתגאה שמעולם לא יצאה לשנת שבתון. "ההוראה היא בעיני שליחות ולא עבודה", סיפרה ל-Ynet. "בכל רגע פנוי אני בבית הספר ואפילו כשנאלצתי לעבור ניתוח וקיבלתי חופשת מחלה ארוכה, אחרי כשבוע ביקשתי מהרופא שיאשר לי לחזור לעבודה. אני אוהבת את הילדים, ההורים והצוות ואת מה שאני עושה". כמו כן סיפרה שחף-הר חול על ההבדל בין מורה בעיר למורה בקהילה קטנה כמו קיבוץ. "העובדה שאני מלמדת את הילדים של החברים הכי טובים בקהילה שלי, שאני רואה אותם אחרי הלימודים בחדר האוכל ובחגים, מאוד משמחת אותי. אבל צריך לדעת להיות מקצועי. גם שיטת הלימוד בקיבוץ שונה קצת מבעיר. המורים יוצאים לטיולים בקהילה הקרובה ובקרבת בית הספר לפחות פעמיים בחודש כדי להכיר את הקהילה ולא רק להביא אותה אלינו".

שחף-הר חול (שלישית מימין) מקבלת את הפרס היוקרתי

נוסף לנציגה של מטה אשר, זכו בפרס המורים והמורות הבאים: אמירה אבו מערוף מבית הספר אלנור בירכא; אלמוג שילוח שמלמד במכבים-רעות; חוה טרייטל (41), מחנכת בבית הספר קשת תלפיות-מזרח בירושלים; אלי קופר, מורה למתמטיקה באולפנת צפירה וישיבת גבעת שמואל; שירי רבקה מסה, מורה לביולוגיה בתיכון השלום במצפה רמון; ושרית זלצמן, מורה לרובוטיקה בקריית חינוך למדעים ברחובות.