אכזבה גדולה בכדורעף: הפועל מטה אשר/עכו הודחה בחצי הגמר

עונה נפלאה מסתיימת מוקדם מהצפוי: מחזיקת הגביע הפסידה בפעם השנייה תוך יומיים 3:2 להוד השרון ולא תשלים אליפות חמישית ברציפות. המאמן נעם כץ: "אני גאה בשחקנים על המאמץ שעשו לאורך העונה. לקחת דאבל בכל עונה זו דרישה קצת מוגזמת"


אחרי ארבע אליפויות וחמישה גביעים ברציפות, הרצף הנהדר של הפועל מטה אשר/עכו נעצר. בתום שני משחקים ועשר מערכות הפסידה הקבוצה למכבי הוד השרון 2:0 בסדרת חצי הגמר והודחה מהמשך מאבקי האליפות באחת ההפתעות הגדולות ביותר בענף הכדורעף בשנים האחרונות.  

מטה אשר/עכו מסיימת את העונה עם שלושה הפסדים בחמש מערכות, שהגיעו בעיתוי הגרוע ביותר, לאחר שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון בליגה ורשמה רצף של 19 ניצחונות. 

הקבוצות הגיעו לשוויון 2-2 במערכות, אחרי שמטה אשר ניצחה במערכה הרביעית 18:25. אבל המערכה שעליה תצטער הקבוצה כנראה היא השלישית, שבה כבר הובילה הקבוצה של נעם כץ 8:15 - אך נוצחו בסיומה 25:21. במערכה החמישית עמדה התוצאה על 10:10, אך הוד השרון עמדה טוב יותר בלחץ וניצחה 12:15. במהלך המערכה חמישית קיבל ליברו המטה שירן וייסמן כרטיס אדום וסיים את המשחק. מטה אשר/עכו סבלה גם מפציעתו של חוסם האמצע אנדרי גבוזדב שסיים עם 7 נקודות בלבד.

"ראשית כל הכבוד להוד השרון" אמר לאתר איגוד הכדורעף נעם כץ שהוביל את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה מוקדם יותר החודש ולארבעת הדאבלים האחרונים. "באנו לפלייאוף עם זר אחד שכבר נסע הביתה וזר שני פצוע מאוד שבקושי עלה לשחק. במצב כזה ידענו שלא נוכל לשחזר את היכולת מכל העונה וניסינו לנצח בשיניים, אבל זה לא הלך. ההרחקה במערכה חמישית של הליברו שלנו היתה לא מוצדקת לשחקן הוגן שהוא מופת להתנהגות כמו שירן ויסמן. דבר כזה לא צריך לקרות במשחק שכזה. אני גאה בשחקנים על המאמץ שעשו לאורך העונה ושמח שאחרי הכל לקחנו את הגביע, ולסיים עונה עם תואר זה משהו שכל הקבוצות היו חותמות עליו. לקחת דאבל בכל עונה זו דרישה קצת מוגזמת. אנחנו מסיימים חמש עונות עם תשעה תארים ואני מסתכל על זה בסיפוק רב".

נעם כץ. "ניסינו לנצח בשיניים, אבל זה לא הלך" (צילום: דיויד סלברמן, איגוד הכדורעף)