הפקקים של הבוקר בצומת בצת צפויים לחזור השבוע

בשנה וחצי האחרונות דני מאיר מקיבוץ אילון מכוון בשעות הבוקר העמוסות את תנועת המכוניות בצומת בצת וחוסך לנהגים זמן דקות יקרות והרבה עוגמת נפש. אלא שכעת צפויים הפקקים הללו לחזור - לאחר שמאיר קיבל הוראה מהמשטרה להפסיק לכוון את התנועה משום שאיננו שוטר


עדכון חשוב: בעקבות הלחץ שהפעילו תושבי האזור והמועצה, החלה המשטרה לשלוח מכווין תנועה מטעמה. נמשיך לעקוב ולעדכן כאן ובעמוד הפייסבוק של המועצה

עבור מאות, ואולי אלפי, נהגים דני מאיר היה כמו הילד ההולנדי עם האצבע על הסכר - אבל בגרסה הפוכה. כמעט בכל בוקר בשנה וחצי האחרונות מאיר מכוון את תנועת הנהגים בצומת בצת ותורם לכך שבמקום פקקי ענק התנועה זרמה ותלמידי בתי הספר בגשר הזיו, למשל, היו מגיעים לכיתות בזמן. אלא שבשבוע שעבר הורתה המשטרה למאיר להפסיק לכוון את התנועה, משום שהוא איננו מוסמך לכך לפי החוק. כתוצאה מכך, צפויים העומסים הבלתי נסבלים לחזור כבר השבוע.

"כיוון התנועה בצומת היה יוזמה שלי", מספר מאיר. "זה קרה פשוט בגלל שראיתי בכל בוקר את העומסים בצומת, במיוחד של האוטובוסים הצהובים שפשוט לא הצליחו להביא את התלמידים בזמן לבית הספר. הבנתי שאם מישהו יעמוד שם ניתן לפתור את זה. לפי כן, פניתי כמובן למשטרת נהריה וקיבלתי את ברכתם ליוזמה. הם גם הדריכו אותי מה לעשות ונתנו לי קצת ציוד".

מאיר הוא דמות מוכרת מאוד בתחום הביטחון באזור: כיום הוא עובד כסייר ביטחון של המועצה ובעבר היה ממקימי ארגון מתמיד (מתנדבי מג"ב במדים) באזור. אלא שעבור המשטרה זה לא מספיק, ולפני שבוע הוא קיבל הוראה מהשטרה להפסיק לכוון את התנועה, משום שאיננו נושא בתפקיד רשמי של שוטר ואינו מתנדב במתמיד. הסיבה לכך, לפי גורמים במשטרה, היא שמבחינה חוקית לאזרח אזור לכוון את התנועה, אלא בשעת מצוקה. עם זאת, במשטרה טרם הסבירו מדוע במשך שנה וחצי הותר למאיר לסייע בהכוונת הנהגים.   

מאיר זכה בשנה וחצי האחרונות להרבה נחת בעקבות היוזמה שלו. "היה תענוג לראות את הנהגים בבוקר - הם היו מאושרים ותמיד בירכו אותי", הוא מספר. גם בפייסבוק ניתן למצוא שלל פוסטים שמברכים את מאיר על הסיוע ועל כך ש"הוא מציל אותנו בכל בוקר מהסיוט של המתנה בצומת בצת". אלא שכעת, אם משטרת ישראל לא תכוון את התנועה בעצמה, צפויים תושבי צפון המועצה ויתר היישובים באזור לחזור לסיוט הפקוק. כדי להילחם בהחלטה כבר החליטו תושבי האזור להפעיל מחאה פעילה. האמצעי: העומדים בפקק מוזמנים להתקשר למשטרה, לדווח על הפקק ולבקש סיוע בהכוונה התנועה בצומת. 

דני מאיר מכוון את התנועה בצומת בצת (צילום: דודיק חן)

הסיוע של מאיר בצומת בצת אכן היה אצבע בסכר, שסימלה הצלחה מקומית קטנה בין שלל בעיות תחבורתיות שמהן סובלים תושבי הצפון והמועצה. כביש 89 וכביש 70 לא עומדים בעומסי התנועה כבר תקופה ארוכה, וכך גם כביש 4 - במיוחד מראש הנקרה לנהריה. "בקרוב תקום שכונה חדשה בשלומי - ולכל משפחה יהיו עוד שתי מכוניות שעוברות כל יום רק בצומת הזה. מה יהיה אז?", שואל מאיר.  

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.