בואו לפגוש בשכנה שלכם מככבת בתערוכה מעוררת השראה

לרגל חודש האישה הבינלאומי נפתחת השבוע בבניין המועצה ברגבה התערוכה "חרוזה בשרשרת". במסגרת התערוכה בחרה נציגה מכל יישוב באישה אחת מהיישוב שלה שלדעתה היא מעוררת השראה עבור אחרות. להלן הצצה מהפרויקט המרתק הזה


לפני כמה חודשים החלו חוה מזרחי מסער וגלית אבירם-כהן מלוחמי הגטאות במסע מאתגר: איתור נשים מעוררות השראה ביישובי מטה מטה אשר. השבוע יגיע המסע הזה למה שנראה כמו נקודת השיא שלו, עם פתיחת התערוכה "חרוזה בשרשרת" באירוע חגיגי בבניין המועצה ברגבה לציון יום האישה הבינלאומי. בתערוכה מוצגות כל אחת מהנשים שנבחרו לצד נציגת היישוב שבחרה בה. כל הנשים צולמו על ידי שרית עוזיאל ממושב בן עמי. 

הרעיון לתערוכה נולד בוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי במועצה, שמזרחי ואבירם-כהן (לוחמי הגטאות) חברות בה, המטרה להציג נשים מעוררות השראה בכל אחד מיישובי המועצה לקראת."חברות הוועדה אהבו את הרעיון והעלו הצעות משלהן למימוש הרעיון במטה אשר. מתוך הצוות הרחב התנדבו גלית וחוה להוציא לפועל את המיזם", אומרת נילי אלון, יו"ר הוועדה למעמד האישה במועצה. 

"מעבר למפגש המרתק עם הנשים, אני רואה בתערוכה פרויקט קהילתי ומחבר יישובים", אומרת אבירם-כהן. ומזרחי מוסיפה: "אני מקווה מאוד שיהיה המשך לתערוכה הזאת: שהנשים שנבחרו יהפכו לצוות שיסייע באיכויות שלו לתושבי המועצה. אני גם חושבת שהפרויקט הזה צריך להתפשט: כל מועצה אזורית צריכה לעשות פרויקט דומה, הודות לערך המוסף שבו".

ליצירת שרשרת החרוזים שמלווה את התערוכה אחראית חברה נוספת בוועדה, זהר כבירי מעברון, שיצרה אותה מחומרים ממוחזרים. את התוצאה של תהליך יצירת השרשרת ניתן יהיה לראות החל מהשבוע ועד סוף אפריל מקשטת את קירות בניין המועצה. הנה אחת מהנשים שצולמו לפרויקט, ורוניקה שולט מגעתון, שנבחרה על ידי גאולה רודין.

צילום: שרית עוזיאל

כתבה נרחבת על התערוכה מתפרסמת בגיליון מרץ של "זה אשר"

809112 (1)