הישג ענק לבית חינוך אופק: זכה באליפות ליגת התיכונים בכדורעף

ווינרים גם בגילים הצעירים: הנבחרת של אופק מטה אשר גברה 1:3 על תיכון גלילי כפר סבא ובתום עונה מפרכת הוכתרו כאלופי ליגת-לתיכונים בכדורעף לראשונה בתולדות בית הספר


הישג נפלא לבית חינוך אופק מעברון: קבוצת הנוער בנים של בית הספר גברה 1:3 על תיכון גלילי כפר סבא בגמר ליגת העל שנערך באולם אביב ברעננה. זוהי זכיה ראשונה בתואר היוקרתי לבית הספר אופק, שממשיך מסורת מפוארת של כדורעף במטה אשר: בעבר זכו באליפות התיכונים מוסד נעמן ומנור כברי.

שחקני אופק הגיעו למשחק מלווים במשלחת גדולה שכללה את חבריהם וחברותיהן לספסל הלימודים, את אנשי מחלקת הספורט של המועצה וגם את ראש המועצה יורם ישראלי ואת סגנו איל רייז. הקהל באדום היה בנחיתות מספרית מול הקבוצה מהשרון, שעבורה המשחק ברעננה היה כמעט כמו משחק בית, אבל סיפק עידוד לכל אורך המשחק. 
לאחר שתי מערכות צמודות, שהתחלקו בין הקבוצות ניצחו שחקני אופק בקלות יחסית במערכה השלישית ועלו ליתרון 1:2. המערכה הרביעית נפתחה בצורה דומה, עם שליטה של אופק באוויר ועל הקרקע, אבל שחקני גלילי הפגינו אופי ואפילו עלו ליתרון 14-15. אבל לאחר פסק הזמן של המאמן עידו כהן חזרו שחקני אופק מרוכזים והצליחו להשלים את הניצחון בארבע מערכות. שחקני הקבוצה חגגו בריקוד עם מאמנם וצבעו את הפרקט באדום. 

תיכון אופק אלופת ליגת התיכונים בכדורעף

 

את הגביע הניף קפטן הקבוצה, יותם אליהו מעברון, שבחר להניף את הגביע ביחד עם יתר חבריו לתיכון. יותם הוא אחיו הצעיר של סגן פז אליהו ז"ל, שנפל לפני כמעט שלוש שנים במבצע צוק איתן. בראיון ל-YNET לפני המשחק אמר יותם: "לפני שהוא נפל היה לנו משחק אליפות במסגרת ליגת הנערים מול ק.ק ת"א, והפסדנו 3:2. אחי הגדול פז בא לראות אותי, וזו הייתה הפעם האחרונה בה הוא ראה אותי משחק, ועכשיו חשוב לי לסגור מעגל איתו ועם כל המשפחה עם זכייה בגביע". 

הניצחון של מטה אשר מנע מגלילי זכייה בדאבל: בגמר התיכונים לבנות, שהתקיים לפני גמר הבנים, ניצחו תלמידות ניצחו בנות גלילי כפ"ס את מוסינזון בתוצאה 0-3.