בדרך לתואר ראשון: הפועל מטה אשר/עכו העפילה לגמר הגביע

מחזיקת הגביע עשתה צעד ראשון בדרך לחלום הדאבל החמישי ברציפות עם ניצחון 0:3 על הפועל ירושלים בחצי גמר הגביע. בגמר תפגוש מטה אשר/עכו את מכבי תל אביב החזקה - וניצחון יביא לקבוצה את הגביע העשירי בתולדותיה


הפועל מטה אשר/עכו עשתה הערב (חמישי 9.2) צעד משמעותי נוסף בדרכה לזכייה בגביע עשירי בתולדות המועדון. בחצי הגמר שנערך באולם מטרווסט ברעננה גברה מחזיקת הגביע בארבע השנים האחרונות 0:3 על הפועל ירושלים והבטיחה את מקומה בגמר וסיכוי לזכות בתואר ראשון בגמר שיתקיים בחודש הבא. בגמר תפגוש מטה אשר/עכו את מכבי תל אביב, שניצחה 0:3 את הפועל מנשה/חדרה עמק חפר.

במערכה הראשונה ניצחה מטה אשר/עכו בתוצאה נוחה, 16:25, ובשתי המערכות הבאות היא המשיכה לשייט לעבר ניצחון חלק: 14:25 בשנייה ו-12:25 בשלישית. כעת יכולה הקבוצה להתפנות בראש שקט לתחילת המשחקים בבית העליון של ליגת העל, שייפתחו בשבוע הבא. 

הפועל מטה אשר זכתה עד היום בתשעה גביעים, וכמו ברשימת תארי האליפות היא מפגרת רק אחרי הפועל המעפיל, שהניפה את הגביע 12 פעמים. שבעה מבין תשעת הגביעים של הקבוצה הסתיימו בדאבל - זכייה הן בגביע והן באליפות באותה שנה.

שחקני מטה אשר/עכו. אתגר נוסף בדרך לגביע עשירי (צילום ארכיון: דורית ריטבו)

בתחילת השבוע (יום שני 6.2) ניצחה מטה אשר/עכו בנעמן את מכבי מוסינזון הוד השרון 0:3 ברבע הגמר הגביע. מחזיקת הגביע נתקלה ביריבה עיקשת, שצפויה לפגוש אותה קרוב גם בבית העליון של ליגת-העל. לאחר מערכה ראשונה חד צדדית, שבה ניצחה מטה אשר/עכו 16:25, היו שתי המערכות הבאות צמודות בהרבה. הוד השרון אף הובילה 22:23 במערכה השלישית, אך מטה אשר/עכו הוכיחו אופי כהרגלם וסגרו סיפור בשלוש מערכות חלקות. 

בסיום המשחק אמר נעם כץ לאתר איגוד הכדורעף: "הוד השרון נלחמו וכך המשחק התאזן אבל ידענו לעשות את הפעולות כדי לנצח. אנחנו מכבדים את הפועל ירושלים ונבוא בחמישי כדי להשלים את המשימה".

רבע הגמר השלישי זימן מפגש מרתק נוסף בין שתי קבוצות חזקות, שיתמודדו מול מטה אשר/עכו בפלייאוף העליון (וככל הנראה גם על האליפות). בסיומו של מותחן מרתק הצליחה מכבי תל אביב להשיג ניצחון חוץ דרמטי 2:3 על הפועל כפר סבא. הקבוצה המקומית הצליחה למחוק פיגור של שתי מערכות, אך נכנעה 15:12 במערכה החמישית. התל אביבים ישחקו בחצי הגמר נגד הפועל מנשה/חדרה/עמק חפר, שגברה 1:3 על אליצור כרמיאל.