תושבי לימן יוצאים למאבק למען הסדרת הכניסה למושב

אנשי לימן דורשים ממשרד התחבורה לא לדחות את הטיפול בכניסה המסוכנת ליישוב, שנכלל בתוכנית להקמת מעגל התנועה בצומת בצת אך נדחה למועד לא ידוע. לטענתם, במצב הנוכחי כל יציאה מלימן לכביש 4 היא בגדר הימור מסוכן כיום


תושבי לימן הכריזו על מאבק להסדרת צומת הכניסה ליישוב. ביום שישי האחרון (9 בפברואר) יצאו אנשי המושב - ילדים, הורים וותיקי היישוב - להפגין ולזעוק את זעקתם על סכנת הצומת. התושבים יצאו למאבק בטענה שבמשך שנים הם והמועצה מתריעים בפני מקבלי ההחלטות על מצב בלתי נסבל ומוסכן בצומת הכניסה למושב.

צומת הכניסה ללימן, על כביש 4, כבר נכלל בתוכניות המאושרות של משרד התחבורה לשדרוג, כחלק מהטיפול בצומת צומת בצת (המשרפות) והסדרת הכניסה למפעלים שלאורך הכביש. אלא שבגלל שיקולים כלכליים החליט משרד התחבורה לפצל את השדרוג לשתי פעימות, והטיפול בכניסה ללימן נדחתה למועד לא ידוע. לטענת אנשי המושב, היציאה והכניסה למושב לימן הן סכנה אמיתית ויום יומית, שמחייבת את הנהגים להמר בכל פעם מחדש על חייהם בעת השתלבותם בכביש. עשרות תאונות - ובהן שני הרוגים ומאות פצועים - כבר התרחשו בו לאורך השנים, ועומסי התנועה רק מתגברים.

הפגנת תושבי לימן נגד הסחבת בטיפול בכביש (צילום: נועם הפקות)

סגן ראש המועצה משה דוידוביץ', שהשתתף בהפגנה (צילום: נועם הפקות)

ההסדרה המתבצעת בימים אלה בצומת בצת והצבת כיכר תנועה במקום צפויה להביא לפתרון את עומסי התנועה במקום, שמהם סובלים רבים מתושבי הגליל המערבי. אלא שהסדרת הצומת רק צפויה להחריף את העיית התנועה לאורך הציר, שכן כיכר התנועה תביא לזרימת התנועה מהצומת לכביש 4 ללא עיכוב (תמרור זכות הקדימה שהיה קיים עד כה מכיוון שלומי) ויקשו עוד יותר על האפשרות ההשתלבות הבטוחה של היוצאים והנכנסים מהמושב ומהמפעלים שלאורך הכביש.

סגן ראש המועצה משה דוידוביץ' השתתף גם הוא בהפגנה של אנשי לימן ."המועצה ביחד עם התושבים במאבק הקריטי הזה", אמר דוידוביץ'. "התשתיות באזור אינן מותאמות לגידול האוכלוסייה המסיבי שהתרחש ומתרחש כאן בשנים האחרונות. לא ייתכן שכל יציאה מהמושב תהיה הימור. אנחנו עובדים בכל האמצעים שעומדים לרשותנו בכדי לקדם את הנושא ולא נפסיק להיאבק איתכם ולמענכם".

תושבי המושב והמועצה קוראים למקבלי ההחלטות לבצע בהקדם גם את הפעימה השנייה להסדרת הכביש.