צלילי קסם: האופרה הישראלית ואמני מטה אשר כבשו את הבמה

הצלחה גדולה לשיתוף הפעולה של האופרה הישראלית והרכבי התרבות של המועצה, שבמשך שלושה ימים העלו ארבעה מופעים משותפים של "חליל הקסם" של מוצרט. לא פחות מ-190 ילדים ומבוגרים ממטה אשר השתתפו בפרויקט המורכב - וזכו לתשואות רמות מהקהל


הפקה עצומה ומרשימה, תוצאה של חודשים רבים של עבודה, התרחשה השבוע (20-18 בפברואר) באולם המופעים האזורי של מטה אשר בקיבוץ כברי. במסגרת שיתוף פעולה מיוחד בין האופרה הישראלית לקבוצות הייצוג של מטה אשר הועלתה הועלתה ההפקה "חליל הקסם" על בימת אולם המופעים.

כ-200 משתתפים הציגו מול אלפי הצופים בקהל בשילוב הכוחות הארצי והאזורי, שנתן ביטוי לחיבור תרבותי ושיתוף בין סוגים שונים של יצירה.במסגרת המופע ליוו הרכבי התרבות הייצוגיים של מטה אשר את סולני האופרה הישראלית, ששרו בעברית את השירים שתרגם בעבר אהוד מנור. לביצוע המוסיקה היו אחראים תלמידי האולפן למוסיקה והרכב הביג בנד של מטה אשר. על הבמה כיכבו בנות האולפן למחול מגעתון, ולצדם להקת דבקה דנון ממתנ"ס שייח' דנון וכן להקת הפולקלור שרון מטה אשר. בתחום השירה זכו סולני האופרה לסיוע של תלמידי האולפן למוסיקה וכן מצדם של מקהלת מטה אשר וחבורת הזמר של המועצה. 

שיתוף הפעולה כלל ארבעה מופעים במשך שלושה ימים: ב-18 בחודש התקיימה החזרה הגנרלית לעיני בני המשפחות של משתתפי המופע, למחרת התקיים המופע המרכזי לקהל הרחב וב-20 בחודש התקיימו מופע בוקר מיוחד לוותיקי המועצה ומופע צהריים לטובת תלמידי מערכת החינוך של מטה אשר. המופעים כולם היו בתפוסה מלאה, והיו פתוחים לקהל ללא תשלום.  

"חליל הקסם" במטה אשר. הצלחה תרבותית וקהילתית

במופע לקהל הרכב בירך ראש המועצה יורם ישראלי, ואמר: "האופרה הישראלית במטה אשר, הוא אירוע שמביא לעוד שיא בעשייה התרבותית העשירה והמגוונת שאנחנו חווים כאן. דבר שאנחנו בהחלט לא לוקחים כמובן מאליו. הפריחה התרבותית הזו היא תוצאה של עבודה מאומצת, הנובעת מההבנה כי תרבות, יצירה וחיי קהילה הם מעמודי התווך שלנו, לאיכות חיינו, לנפשנו. כפרטים, כמועצה וכאזור".

שיתוף הפעולה הייחודי הזה התקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט כחלק מחגיגות ה-70 למדינה.

רקדניות האולפן למחול מגעתון. העניקו ליווי צמוד וחינני לסולני האופרה