האופרה הישראלית מגיעה לשיתוף פעולה ייחודי במטה אשר

באירוע מיוחד לרגל 70 שנה של המדינה, תבקר בחודש הבא האופרה הישראלית במועצה ותקיים שלושה מופעים של "חליל הקסם" באולם האזורי בכברי. בהופעות ישתתפו תלמידי האולפן למוסיקה, רקדני האולפן למחול והרכבים מקומיים נוספים


חובבי האופרה ממטה אשר יזכו בחודש הבא לחוויה נדירה: ביקור של האופרה הישראלית במטה אשר. במסגרת הביקור צפוייה האופרה לשתף פעולה עם תלמידי האולפן למוסיקה ואולפן למחול וכן עם הרכבי מקומיים הפועלים במועצה. במסגרת שיתוף הפעולה המרגש ויוצא הדופן יקיימו נגני וזמרי האופרה ארבעה משותפים בכברי: ב-18 בפברואר תתקיים חזרה גנרלית למשפחות המשתתפים; ב-19 בפברואר ייערך מופע חגיגי לקהל הרחב ויום לאחר מכן יתקיימו שני מופעים נוספים: לוותיקים ולתלמידים.

מנהלת מרכז התרבות האזורי עדנה טף מספרת כיצד נולד הרעיון. "ראיתי מופע של האופרה הישראלית באזור בשיתוף נגנים וזמרים מקומיים והתלהבתי מהפוטנציאל שלנו במועצה", אומרת טף. "יש כאן כל כך הרבה כוחות פנימיים שיכולים להיות שותפים לעשיה קהילתית ברמה גבוהה. הגשנו בקשה למשרד התרבות ולאחר אישורם נפגשנו עם מנהל האופרה צחי גרניט ונציגי המחלקות. הצגנו בפניהם את מרכז התרבות והם אישרו מיד את הרעיון. שמחנו והתרגשנו בדרך חזרה מתל אביב. יש בקהילה אוהבי אופרה רבים שנוסעים למרכז לצפות באופרה הישראלית - והנה היא מגיעה אלינו".

19.2 אופרה חגיגי

לדברי טף, באוקטובר 2017 הגיעו נציגי האופרה הגיעו למועצה וערכו אודישנים. "לשמחתי כל ההרכבים של המועצה התקבלו: להקת פולקלור 'שרון', חבורת הזמר, המקהלה, להקת הדבקה משייח' דנון וכמובן תלמידי האולפן למוסיקה וסדנת מחול געתון. כל הרכב נפגש עם מנהל התחום שלו מהאופרה לקבל הנחיות. נציגי האופרה מלווים את הרקדנים, הזמרים והנגנים ובחודש פברואר ניכנס לשבוע חזרות אינטנסיבי באולם המופעים בכברי.   

בסך הכל צפויים לייצג את מטה אשר ב"חליל הקסם" לא פחות מ-190 ילדים, בני נוער ומבוגרים. בשבוע השני של ינואר נסעו כולם יחד בארבעה אוטובוסים לסיור היכרות בבית האופרה בתל אביב, שכלל ביקור מאחורי הקלעים ומדידת תלבושות. גם מחלקת החינוך של המועצה התגייסה לפרויקט. ביחד עם נציגי האופרה נבחרו כמה בתי ספר שמקיימים שיעורי הכנה לקראת המופע ונחשפים למוזיקה, לשירה ולייחודיות של עולם האופרה. "אני מתרגשת משיתוף של כל כך הרבה תושבים בפרויקט, שלקחו על עצמם אחריות גדולה ומשקיעים שעות רבות בחזרות", מסכמת טף, "וכמובן מזמינה את כולם לבוא וליהנות".