גוליית ניצח: הפועל מטה אשר/עכו נכנעה לבלגורוד בעין שרה

מחזיקת גביע המדינה מתמודדת בשלב שמינית הגמר של גביע ההתאחדות האירופית מול מועדון הפאר הרוסי - כנראה אחת מקבוצות הכדורעף החזקות ביותר ששיחקו אי פעם מול יריבה ישראלית. בלי קשר לתוצאה - לאוהדים מצפה חוויה ספורטיבית נדירה


שחקני הפועל מטה אשר/ עכו הרגישו הערב (חמישי 18.1) את ההבדל בין קבוצת צמרת ישראלית לבין הטופ של אירופה. לעיני כ-2,000 אוהדים באולם בעין שרה הפסידו האדומים בתוצאה 3:0 לקבוצת הפאר הרוסית בלגורי בלגורוד. אבל הקהל הנפלא, שהגיע למשחק מכל יישובי הסביבה למרות מזג האוויר הסוער בחוץ, נהנה מחוויה ספורטיבית נדירה וצפה בקבוצה שבה משחק אגדת כדורעף אמיתית.

בגיל 42 הוביל הקבלן והקפטן הרוסיס רגיי טיטיוכין את בלגורוד בקור רוח ומקצוענות של שחקן שכבר ראה וזכה בהכל. טיטיוכין, שהוביל את בלוגורוד לשלוש זכיות באליפות אירופה וגם מחזיק בארבע מדליות אולימפיות, דאג לכך שקבוצתו לא ממש תזדקק לשירותיו של דמיטירי מוסרסקי הענק (2.18), שאמנם הצטלם בשמחה עם אוהדי הקבוצה אבל לא שיחק עקב פציעה קלה. המשחק נפתח בהתלהבות גדולה של שחקני מטה אשר/עכו, שזכו לתמיכה נהדרת מהקהל והובילו 2:3. אבל במצב של 15:16 לרוסים המערכה הראשונה, פנה טיטיוכין לעמדת המגיש והשיג ארבע נקודות ללא מענה, שסגרו את הסיפור - 18:25 לרוסים במערכה הראשונה.

המערכה השנייה הייתה צמודה יותר ושחקני מטה אשר/עכו הציגו רגעים נהדרים של כדורעף, במיוחד בהגנה. אבל הסיום חזר על עצמו: שחקני בלוגורוד ידעו לקחת את הנקודות החשובות ולנצח 22:25. במערכה השלישית נתן המרים אקסל יקובסון מעט תקווה לאוהדים כשהעלה את מטה אשר/עכו ליתרון 10:11, אבל הסיום שוב היה שייך לקבוצה המנוסה יותר: 20:25 לבלוגורוד, שדאגו לעצמם לשקט לקראת משחק הגומלין ברוסיה ב-30 בינואר.

אקסל ג'ייקובסו מנסה לחסום. משימה לא פשוטה (צילום: לילך וייס - צילום ספורט)

יציע האולטראס של מטה אשר/עכו (צילום: לילך וייס - צילום ספורט)

"לא כיף להפסיד, זה מאכזב", אמר בסיום מאמן מטה אשר/עכו נעם כץ, בראיון לערוץ הספורט (ששידר את המשחק). "היינו במשחק וגם הובלנו, אבל קשה לשחק מול מכונה עוצמתית כמו בלגורוד. בשביל לנצח קבוצה שגברה על אלופת אירופה אנחנו צריכים הרבה יותר. גרמנו להם קצת ללחץ. אני מאמין שיש לכדורעף הישראלי מה למכור: אנחנו שם, אבל חסרים לנו הדברים הקטנים והניסיון במעמדים הללו".

קווין פוייר הוביל את מטה אשר/עכו עם 8 נקודות, רנאטו וסטס נביאדומסקי הוסיפו 7 נקודות כל אחד. יאן אירישנקו עם 13 וטיטיוכין עם 10 הובילו את בלוגורי.

דמיטירי מוסרסקי. הצטלם בשמחה עם האוהדים אך לא שיחק

שחקני בלגורוד בהכנות אחרונות לפני המשחק. הניסיון ניצח את ההתלהבות של האדומים

   
 

 
 

תגובות