מועדון הכדורסל של מטה אשר הצדיע לסגן גרמן רוז'קוב בטורניר המסורתי

טורניר גרמן, לזכרו של קצין הנח"ל שנהרג בפיגוע במצובה בשנת 2002, הפך כבר למסורת במטה אשר. בטורניר השתתפו 9 קבוצות מהצפון והתארחו בו חיילים מהגדוד שבו שירת גרמן ואמו לודמילה, שהעניקה את הגביעים לזוכים


מחלקת הכדורסל של מטה אשר המשיכה השבוע את המסורת המרגשת של הנצחת גרמן רוז'קוב, קצין הנח"ל שנהרג במהלך הפיגוע במצובה במרץ 2002. ביום שני (18.12) התקיימו השלבים הסופיים של טורניר גרמן, שנערך זו השנה השישית באולם בגשר הזיו. 

למשחק הגמר עלתה הפועל מטה אשר גרמן, לאחר שניצחה בחצי הגמר את קריית טבעון 35:43. הקבוצה התמודדה מול מכבי קרית מוצקין, שגברה על קבוצה נוספת של מטה אשר. במשחק המכריע גברו השחקנים הצעירים מהקריות על שחקני מטה אשר גרמן בצורה משכנעת והבטיחו זכייה בטורניר. קריית טבעון סיימה במקום השלישי.

טקס הענקת הגביעים. הרבה מעבר לספורט

לטורניר הגיעו חיילים מגדוד שחם של הנח"ל שבו שירת גרמן, שגם השתתפו במשחק ראווה מול נבחרת משותפת של שחקנים מארבעת הקבוצות. בסיום משחק הראווה התקיים טקס חלוקת הגביעים לקבוצות. את הגביעים העניקה לקבוצות לודמילה רוז'קוב, אמו של גרמן, שסיפרה על המורשת של בנה. לודמילה סיפרה לשחקנים ולהורים שבשנה שעברה היא נעדרה מהטורניר בגלל סיבה משמחת: הולדת בתו של גרמן. לאחר מותו, נלקח זרע מגופו של גרמן ובשנה שעברה נולדה בת מקסימה בשם ורוניקה גל.

מנהל מחלקת הספורט של מטה אשר, גל מנצור, בירך את השחקנים והסביר להם על חשיבות קיום האירוע. אלון, מ"פ בגדוד הנח"ל, סיפר על החשיבות של שימור מורשתו של גרמן בגדוד ועל הקשר המתמשך שלהם עם לודמילה. מועדון הכדורסל של מטה אשר מסיים טורניר מוצלח שבו השתתפו 9 קבוצות ויותר מ-130 שחקני כדורסל מאגודות בצפון. להתראות בטורניר גרמן ה-7.

כמה מהקבוצות שהשתתפו בטורניר, ברגע של הפוגה